kim min-jae

Kim Min Jae Transferi İçin Avrupa Devleri Sırada

Fenerbahçe’nin Güney Koreli yıldızı Kim Min-Jae transfer haberleriyle gündeme geldi. 23 milyon Euro serbest kalma bedeline sahip olan Kim için devler sıraya girdi.

Sarı-lacivertli camianın gözünde yıldızlaşan Kim Min-Jae’nin ekipte kalmasına sıcak bakılıyor. Fenerbahçe kurmayları Kim’i en az 1 yıl daha kadroda görmek istiyor. Savunmacıya talip olan kulüplerin ise serbest kalma bedelini ödemesi gerekiyor.

Futbolcuyu bünyesine katmak isteyen ekipler arasında Napoli, Tottenham ve Everton var. İngiliz devlerinin yanı sıra İtalya ekibi de Kim’in ücretini ödemeye hazır. Süper Lig’i bu sezon 2. sırada kapatan Fenerbahçe ise etkili ismi kaybetmek istemiyor. Kim’in gelen teklifleri kabul etmesi durumunda sarı-lacivertliler 400 milyon TL ödeme alacak.

kim min-jae fenerbahçe

Yerini Doldurmak İçin Adaylar Belli

Fenerbahçe her ne kadar etkili stoperini kaybetmek istemese de ihtimallere hazırlanıyor. Kim Min-Jae’nin transfer olması durumunda yerine Ortega ve Mumin gelebilir. Portekiz’deki etkili futboluyla dikkat çeken isim Fenerbahçe’nin hedefine girdi. 22 yaşındaki Haret Ortega da sarı-lacivertlilerin yeni teknik direktörüne sunulacak.

Vitor Pereira döneminde 4 yıllığına transfer edilen elit stoperin takımdan ayrılmasını kimse istemiyor. Başkan Ali Koç ise futbolcu için “Müthiş bir profesyonel.” demiş ve “Onu uzun süre tutamayacağımızın farkındaydık.” diye eklemişti. Son yıllarda Fenerbahçe’ye katılan en iyi savunmacılardan biri olan Kim’in gidişi kulübün kasasına devasa bir gelir sağlayacak.

Kurmaylar ise meblağın büyüklüğüne rağmen Güney Koreli savunmacıyı göndermek istemiyor.

Askerlik İçin Ülkesine Döndü

25 yaşındaki Kim’in 3 haftalık bir askerlik görevi bulunuyor. Futbolcu önümüzdeki yaz mevsiminde vatani görevini ödeyecek. Güney Kore’de normalde 21 ay süren askerlik süreci Kim için indirilmişti. 2018’de düzenlenen Asya Oyunları’nda altın madalyayı kazanan futbolcu 3 haftalık görev yapacak.