nuri şahin

Nuri Şahin Futbola Veda Etti

Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin futbolculuk kariyerine veda ettiğini duyurdu. Şahin kariyerinin geleceği hakkında konuştu.

Süper Lig’de geçtiğimiz hafta birçok ekip teknik direktörüyle ayrıldığını duyurdu. Alınan kötü sonuçlardan sonra hocasına veda eden bir takım da Akdeniz ekibi Antalyaspor oldu. Antalyaspor’un yönetim kurulu Ersun Yanal ile ayrıldıktan sonra futbolcusu Nuri Şahin ile anlaşmaya karar verdi.

Aktif olarak futbol kariyerine devam eden Nuri Şahin ise futbol sorumluluğu görevini kabul ederek kariyerinde bir ikileme düştü. Deneyimli futbolcu merakla beklenen kararını bugün açıkladı.

nuri şahin futbola veda

“Artık Kariyerime Futbol Sorumlusu Olarak Devam Edeceğim”

“Çocukluğumdan beri futbol topunun peşinden koştum” diyen Nuri Şahin, aktif futbol hayatını bıraktığını açıkladı. Futbolun sevincine aşık olduğunu belirten Şahin “Hocalarımdan öğrendiğimi uygulamaya koyacağım, artık kariyerime futbol sorumlusu olarak devam edeceğim” dedi.

Fraport TAV Antalyaspor yönetim kuruluna teşekkür eden futbol sorumlusu, kariyeri boyunca Borussia Dortmund, Liverpool ve Bremen gibi ekiplerin formasını terletti. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Antalyaspor’a transfer edilen 33 yaşındaki direktör, Akdeniz ekibinin çalıştırıcılığını üstlenecek.

Antalyaspor – Başakşehir

Sivasspor maçını tribünlerden izleyen Şahin asıl sınavını Başakşehir karşısında verecek. Antalyaspor – Başakşehir mücadelesi 24 Ekim günü saat 16.00’da başlayacak. Aynı zamanda Türkiye Kupası’nda da yarışan Akdeniz ekibi 28 Ekim’de Diyarbakirspor karşısında top sürecek.

Aktif futbol kariyerini noktalayan ve önümüzdeki yıllarda futbol sorumluluğunu üstlenen Nuri Şahin, yarından itibaren takımıyla çalışmalara başlayacak.