Önder Karaveli Dikkat Çeken Açıklamalarda Bulundu

Beşiktaş teknik direktörü Önder Karaveli takımın güncel formuna ve transfer sürecine dair açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik direktör siyah-beyazlılar hakkında dikkat çeken demeçler verdi.

Sergen Yalçın ile yollarını ayırdıktan sonra lige Önder Karaveli ile devam eden Beşiktaş sıkı bir toparlanma sürecine girdi. Süper Lig’deki son beş maçında 2 zafer, 2 beraberlik ve 1 de yenilgi alan takımda gözler Önder Hoca’ya çevrildi. 8 karşılaşmada takımın hanesine 15 puan yazdıran teknik direktör TRT Spor’a ilginç demeçler verdi.

önder karaveli beşiktaş

“Medya Beşiktaş’ın Transferlerini Atlıyor”

Siyah-beyazlı hoca Beşiktaş’ın transfer süreci hakkında konuştu.

“Transfer sürecini iyi geçiriyoruz. Belki medya bunu görmüyor fakat Kerem Kalafat’ı aldık. Rosier alternatifi olarak sağ bekte oynatacağız. Daha önce yeterince süre almayan oyuncuları da oynatacağız. Bunlar Emirhan Delibaş, Ege Tıknaz, Emirhan İlkhan ve Alex Teixeira.”

Birçok futbolcu hakkında bireysel açıklamalar yapan Önder Karaveli Alex’in santrfor mevkiinde oynayabileceğini belirtti. “Her 11 değerlidir” diyen çalıştırıcı Necip Uysal’a haksızlık yapıldığını da ekledi. İhtiyaç duyulduğunda futbolcunun sahaya girmesine dikkat çeken Önder Karaveli, stoperin performansından gayet memnun olduğunun altını çizdi.

Önder Karaveli, Şenol Güneş’in teknik direktör olacağı iddialarına dair cümleler kullandı. “Şenol Güneş’in Beşiktaş’ın yeni hocası olması durumunda yardımcı antrenörlüğe nasıl bakarsınız?” sorusuna Önder Karaveli net bir cevap verdi.

“Hem Şenol Hoca’ya Hem de Göreve Saygısızlık”

Beşiktaş’ın tecrübeli çalıştırıcısı Şenol Güneş söylentilerinin hem takıma hem de Şenol Hoca’ya saygısızlık olduğunu belirtti. Beşiktaş’ın odaklanması gereken farklı bir süreç var diyen Karaveli “Oyunlara ve oyunculara odaklanmayı istiyorum” dedi.

Son olarak 22 Ocak akşamı Yeni Malatyaspor karşısında top süren Beşiktaş sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Kartal’ın bir sonraki rakibi ise Antalyaspor olacak. Beşiktaş – Antalyaspor karşılaşması 6 Şubat saat 19.00’da oynanacak.