Selçuk İnan

Selçuk İnan Süper Lig Ekibine Teknik Direktör Oluyor

Kasımpaşa’nın teklifi üzerine Selçuk İnan’a Süper Lig’de teknik direktörlük pozisyonu açılıyor. İnan yakın zamanda hocası ile yollarını ayıran Kasımpaşa’nın yeni çalıştırıcısı olabilir.

Teknik direktörlük kariyerine hazırlık yapan Selçuk İnan’ın Kasımpaşa’nın teklifine olumlu sinyaller verdiği ortaya çıktı. Daha önce Fatih Terim’in yardımcılığını üstlenen futbolcu İstanbul ekibi ile anlaşabilir. Eğer 37 yaşındaki genç çalıştırıcı teklifi kabul ederse Süper Lig’de ilk kez bir ekibin başına geçmiş olacak.

Selçuk İnan geçtiğimiz süreçte Sarı – Kırmızılı Süper Lig devinde 1,5 yıl antrenörlük yaptı. Fatih Terim’e yardımcılık sunarak Galatasaray’ı çalıştıran İnan daha önce Kasımpaşa’dan bir teklif daha aldı.

Selçuk İnan

Selçuk İnan Kasımpaşa’nın Yeni Hocası Olabilir

37 yaşındaki genç çalıştırıcının Galatasaray’da Fatih Terim ile beraber çalışırken Kasımpaşa’dan bir teklif daha aldığı öğrenildi. Fakat genç antrenör o dönem Fatih Hoca’yı yalnız bırakmamak için Kasımpaşa kurmaylarının teklifine olumsuz yanıt verdi.

Bu kez İstanbul ekibi Selçuk İnan ile masaya oturacak gibi görünüyor. Teknik direktör çalışmalarını sürdüren antrenör, ekibinin hazır olduğunu geçtiğimiz süreçte dile getirmişti. Ekibi hakkında açıklama yapan İnan aşağıdaki ifadelere yer verdi.

“Kurduğum ekipte eski takım arkadaşlarım yok. Daha profesyonel, tecrübeli ve bir araya getirilmesi güç bir ekip oldu. Pro lisansımız için bekliyoruz. Ekibimizde adını söyleyemeyeceğim bir de yabancı hocamız var.”

Şenol Can ile yollarını ayıran Kasımpaşa ise Dünya Kupası arasına umutsuz bir şekilde giriyor. Son beş maçta zafer yüzü görmeyen ekip geçtiğimiz süreçte hanesine 15 puan yazdırdı. Galibiyeti unutan Kasımpaşa düşme hattının iki puan önünde yer alıyor. Kulübün kurmayları ise Selçuk İnan formülleri ile Süper Lig’de yükselmeyi hedefleyecek. İlerleyen süreçte taraflardan resmi bir açıklama geleceği tahmin ediliyor.