Sergen Yalçın Veda Konuşmasını Yaptı

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın vedasını yaptı. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de şampiyon olan Beşiktaş bu sene Devler Arenası’nda istediği hikayeyi yazamadı. Tecrübeli hoca siyah-beyazlı yöneticilerle görüşerek karşılıklı ayrılığa imza attı.

“Beşiktaş’ı Ayağa Kaldırın”

Şampiyonlar Ligi’nde geçen 6 hafta boyunca sıralamada sonda kalan Beşiktaş, Süper Lig’de de camiayı üzen bir futbola imza attı. Üstü kara bulutlarla sarılan ekipte sonunda ayrılık rüzgarları esti. Sergen Yalçın takımın kurmaylarıyla görüştükten sonra yolların ayrıldığını duyurdu.

Deneyimli hoca veda konuşmasını Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptı. Duygusal anlar yaşayan Yalçın konuşurken gözyaşlarını tutamadı. Sergen Yalçın öğrencilerine veda ederken onları övmekten de geri durmadı. Takımına dair iyi temennilerde bulunan futbol adamı aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Futbol böyledir. Yeni oyuncular, teknik direktörler gelir gider. Hepiniz kendinizi kanıtlamış başarılı futbolcularsınız. Takım olun ve Beşiktaş’ı ayağa kaldırın.”

Siyah-beyazlıların adına söz alan Atiba ise ekip arkadaşlarına adına konuştu. “Böyle olmasını biz de istemezdik, bize kattığınız ve öğrettiğiniz her şey için teşekkür ederiz” dedi.

sergem yalçın

Sergen Yalçın Tazminat Alacak mı?

Siyah-beyazlı camia Şampiyonlar Ligi’ndeki sonuçlarından hiç memnun olmasa da Sergen Hoca’ya veda etmekte zorlandı. Hocanın tazminat alıp almayacağını merak eden taraftara cevap ise Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ’dan geldi.

“Sergen Yalçın bu kapıdan efsane bir oyuncu olarak girdi ve efsane bir hoca olarak çıktı. Kendisine bu kapı her zaman açık. Sözleşmesinde de tazminata dair bir madde yoktu ve ikinci bir plan da yapmadık. Bugün itibarıyla Fenerbahçe derbisine kadar yeni hocamızla anlaşacağız.”

Sergen Hoca ise “Beşiktaş’a daha fazla zarar vermek istemiyorum” ve “sorunu çözemiyorum” diyerek takımına veda etti.