sergen yalçın

Sergen Yalçın’ın Cezası Açıklandı

Beşiktaş’ın hocası Sergen Yalçın için ceza kesildi. PFDK, protokole aykırı hareket sebebiyle teknik direktöre ceza verdi.

Siyah-beyazlı ekibin teknik direktörü Beşiktaş – Sivasspor karşılaşmasında hakemden kırmızı kart görmüştü. Sergen Yalçın, hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun faul kararı beklenen yerde maça devam etmesine tepki göstermişti. Beşiktaş’ın beklediği faul kararı gelmeyince siyah-beyazlı çalıştırıcı topa vurmuş ve tepkisiyle gündem olmuştu.

Beşiktaş’ın faul beklediği kararda ise Can Bozdoğan yerde kalmıştı. Buna rağmen devam kararı gelince teknik direktör sinirlerine hâkim olamamıştı.

sergen yalçın beşiktaş

Başakşehir Maçında Yok

Bunun üzerine hakemden kırmızı kart alan teknik adamın PFDK nezdindeki cezası da belli oldu. Disiplin kurulu Yalçın’a 1 maçlık cezanın yanı sıra para cezası da kesti. Hoca aynı zamanda 13.000 TL para cezasına çarptırıldı. Yalçın sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle Beşiktaş – Başakşehir karşılaşmasında takımını yönetemeyecek.

Galatasaray Derbisinde Dönecek

Disiplin Kurulu’nun verdiği ceza Beşiktaş – Galatasaray maçını etkilemeyecek. 15 Eylül akşamı saat 20.00’da oynanacak olan Medipol Başakşehir maçında ise siyah-beyazlıların başında Murat Şahin olacak. Yalçın’ın yardımcılığını yürüten Şahin, Başakşehir karşısındaki sınavda takımı yönetecek. Spor salonuna ve yedek kulübesine giriş yasağı bulan Sergen Yalçın cezaya dair bir açıklamada bulunmadı.

Teknik direktöre verilen ceza ise futbolseverlerin gündemi oldu. Süper Lig ekiplerinin taraftarları Yalçın’ın alenen küfrettiği için daha fazla ceza alması gerektiğini ifade etti. Kimi taraftar cezanın az olduğunu söylerken futbol yorumcuları ise 1 maçlık cezayı makul buldu.