Sumudica Hakkında Cinsel Taciz İddiası

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Marius Sumudica hakkında akılalmaz iddialar öne sürüldü. Takımdan gönderilen çalıştırıcının sporculara cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.

Geçtiğimiz aylarda CFR Cluj’dan ayrılarak Yeni Malatyaspor’un hocası olan Sumudica ile anlaşma feshedildi. Süper Lig’de son sırada bulunan Yeni Malatyaspor ekibi çalıştırıcısını gönderdi. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan iddialar ise gündeme bomba gibi düştü. Teknik direktörün daha önce tercümanlığını yapan isim, Sumudica hakkında “futbolculara tacizde bulunuyor ve zorbalık yapıyordu” ifadelerini kullandı.

Tercüman Oğuzhan Erdoğmuş Açıkladı

Rumen çalıştırıcı kariyeri dahilinde Çaykur Rizespor ve Gaziantep FK gibi ekiplerde de teknik direktörlük görevini üstlendi. Bu süreçte tercümanlığını yapan Oğuzhan Erdoğmuş ise akılalmaz açıklamalar yaptı.

“Sumudica Yeni Malatyaspor’dan ayrıldı. Artık daha rahatça açıklayabilirim. Kendisi futbolculara cinsel tacizler yapıyor ve hakaretler ediyordu. Daha önce hatırı olan insanlar için konuşmamıştım”

Sumudica cinsel taciz iddiasına dair herhangi bir açıklama yapmadı. Rumen teknik adam ile yollarını ayıran Yeni Malatyaspor tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Son dönemde alınan kötü sonuçlar dolayısıyla anlaşmayı feshettiğini belirten ekip Süper Lig’de son sırada yer alıyor. Marius Sumudica ise takımdan tazminatını alarak ayrıldı.

sumudica yeni malatyaspor

Adem Büyük Futbol Sorumlusu Oldu

Rumen çalıştırıcıyla yollar ayrıldıktan sonra görev Adem Büyük’e düştü. Takımın aktif futbolcuları arasında yer alan Adem Büyük yeni teknik direktör arayışı sonlanana dek futbol sorumlusu olacak. Büyük ise bu süreçte hem sahada boy gösterecek hem de Malatya ekibinin teknik sorumluluğunu üstlenecek.