Süper Lig Ara Transfer Ne Zaman Başlıyor?

Süper Lig ara transfer dönemi başlama ve bitiş tarihi futbol camiasının gündemine girdi. Ara transfer dönemi ne zaman başlıyor? Devre arası ne zaman bitecek? Gözler ekiplerin transfer çalışmalarına çevrildi.

Ara Transfer Ne Zaman Başlıyor?

TFF ara transfer olarak da bilinen ikinci transfer ve tescil döneminin başlangıç tarihini duyurdu. Süper Lig 2. transfer dönemi 12 Ocak 2022 tarihinde başlayacak. Kulüpler görüşmelerini sürdürdüğü takımlar ve futbolcular ile imzaları 12 Ocak itibarıyla atmaya hazırlanacak.

Süper Lig Ara Transfer Bitiş Tarihi

TFF’nin yaptığı duyuru doğrultusunda ara transfer döneminin şubat ayında biteceği doğrulandı. Süper Lig’de 2. tescil dönemi 8 Şubat 2022’de sona erecek. Yaklaşık 1 aylık süreç içerisinde kulüp kurmayları hocaları ile konuşarak eksikliklerini giderecek. Birçok ekip yeni futbolcuyu kadrosuna katarken bazı oyuncularla da yollar ayrılacak.

Yeni sezonun ilk transfer süreci ise 17 Haziran’da başlamıştı. 8 Eylül 2021 tarihinde sona eren tescil sürecinde yıldız oyuncularla imzalar atıldı.

ara transfer dönemi

Süper Lig Devre Arası Ne Zaman Başlayacak?

Devre arası olarak adlandırılan ve sezonu iki yarıya bölen dönem ise 27 Aralık’ta başlayacak. 19. hafta oynanan karşılaşmalarla sona eren ilk devre 27 Aralık 2021’de son bulacak. Sezonun ikinci ayağı ise 7 Ocak 2022’de başlayacak.

  1. hafta maçlarıyla beraber Trabzonspor’un lideri olduğu Süper Lig 2. devresine giriş yapacak. Bu sezonun son müsabakaları için Mayıs 2022 tarihi verildi. Sezon resmi olarak 22 Mayıs 2022’de sona erecek.