Süper Lig Devleri Transfer Operasyonunda

Süper Lig’in devleri 12 Ocak’ta başlayan transfer döneminde hedef isimler ile görüşmeye devam ediyor. Kulüpler bir süredir hedeflerinde olan isimlerin imzasını almak için görüşmelere hız verdi. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve diğerleri kadrolarına yeni isimleri katmaya hazırlanıyor.

Galatasaray Transfer Görüşmelerinde

Süper Lig’de liderliği yakalayan Galatasaray son beş maçta art arda zaferler alarak zirveye yerleşti. Okan Buruk’un yönergeleri doğrultusunda hareket eden transfer yetkilileri ise önce Moura ile masaya oturdu. Kiralama seçeneği ile Moura’yı takımda görmek isteyen Galatasaray transfer çalışmalarında gaza bastı.

Moura’nın yanı sıra Lyon ekibindeki etkili stoper Cenk Özkaçar da Galatasaray’ın hedefine girdi. Bu süreçte Uğur Çiftçi ile anlaşmaya imza atan ekip bir yandan da Kerem Aktürkoğlu’na gelen teklifi değerlendiriyor.

Geçtiğimiz gün FIFA’dan gelen transfer yasağının bedeli ise derhal ödendi ve 18 bin 500 dolarlık ödemeden sonra cezanın kalkacağı açıklandı.

Süper Lig Devleri Transfer Operasyonunda

Fenerbahçe Haji Wright’ı İstiyor

İddialara göre sekiz kulübün transfer listesine giren Haji Wright, Fenerbahçe’nin de transfer odağında kendine yer buldu. Gaziantep FK karşısında 2-1’lik zafer alan ve son olarak Samet Akaydın transferini gerçekleştiren Süper Lig devi Haji Wright için gaza bastı. Galatasaray’ın da hedefinde olan ABD’li futbolcu için Fenerbahçe sağlam bir teklif yapmayı planlıyor.

Fenerbahçe yabancı kontenjanını boşaltmak adına kulüp içi planlamalara devam ediyor. Detaylara göre Sarı – Lacivertli yetkililer Wright transferini gerçekleştirmek için Lemos, Sangare ve Bruma’nın yanında 4,5 milyon Euro teklif yapmayı düşünüyor.