trabzonspor - göztepe

Trabzonspor – Göztepe Maçında 6 Eksik Göze Çarpıyor

Yenilgi nedir bilmeyen lider Trabzonspor, Göztepe karşılaşmasına 6 eksikle çıkacak. Bordo-berelilerde zayiat listesi iyice uzadı.

Süper Lig 10. haftası 21 puanla zirvede bulunan Trabzonspor ile düşme hattındaki Göztepe karşı karşıya gelecek. Göztepe son 4 maçından da mağlubiyetle ayrıldı ve hanesine 8 puan yazdırdı. Göztepe ekibi yarın akşam ligin lideri karşısında zorlayıcı bir sınava çıkacak.

Konuk ekip Trabzonspor ise hazırlıklarını tamamladı ve İzmir’e hareket etti. Saat 19.00’da başlayacak olan maç öncesi bordo-mavililerde sakat oyuncu listesi ise bir hayli geniş.

trabzonspor - göztepe maçı

Trabzonspor Sakat ve Kadroya Alınmayan Futbolcular

Şut ve rejenerasyon çalışmalarından sonra İzmir’e giden Trabzonspor kafilesinde birçok futbolcu eksik kaldı. Anthony Nwakaeme, Fode Koita, Bruno Peres, Anders Trondsen, Abdulkadir Parmak ve Yunus Mallı’nın sakatlıkları halen devam ediyor. Futbolcular tedavi süreçleri sebebiyle forma şansı alamazken, iyileşen Marek Hamsik kadroya dahil edildi. Andreas Cornelius ise takımına daha sonra katılacak.

Hamile eşinin doğumu için Danimarka’ya giden futbolcu daha sonra İzmir’e hareket edecek. 22 Ekim akşamı futbolcunun eşinin sağlıklı bir doğum yaptığı belirtildi. Sevindirici haberden sonra Cornelius karşılaşma öncesi İzmir’e geçiş yapacak. Artık bir baba olan futbolcu çocuğunun doğumuna şahit olduktan sonra takım arkadaşlarına katılacak.

Göztepe – Trabzonspor Sakat Oyuncular

İzmir ekibinde ise Wilker Jose Angel Romero ve Marko Mihojevic’in sakatlıkları devam ediyor. Ligin lideri karşısındaki çetin sınava karşı hazırlanan Göztepe şut çalışması, savunma ve hücum yolları üzerine odaklandı.