süper lig transfer

Transfer Dönemi Ne Zaman Bitiyor? – Ara Transfer Başlangıç Tarihi

Transfer sezonu ne zaman bitecek? Süper Lig’de 2021-2022 tescil ve transfer döneminin bitiş tarihi ne zaman?

Bomba isimlerin renklere bağlandığı transfer sürecinin bitiş tarihine az kaldı. 10 Haziran 2021’de başlayan transfer ve tescil sürecinin 1 Eylül’de sona ermesi planlanıyordu. Fakat TFF karar değişikliği yaparak transfer dönemlerinin bitiş tarihlerini 1 hafta erteledi.

Dolayısıyla 10 Haziran 2021’de başlayan ve 1 Eylül 2021’de sona ermesi beklenen transfer süreci, 8 Eylül 2021’de bitiş yapacak. Çarşamba gününe dek kulüpler transfer çalışmalarını sürdürebilecek. Kulüpler 2022 yılına kadar yeni isimleri transfer etme şansını kullanamayacak.

süper lig transfer dönemi

Ara Transfer Dönemi Ne Zaman Başlıyor?

Yeni sezonda ikinci transfer ve tescil dönemi ya da ara transfer süreci olarak bilinen dönemin ise 5 Ocak 2022’de başlaması planlanıyordu. Fakat daha sonra ilan edilen tarihlerin değiştirilmesiyle beraber yeni başlangıç tarihi 12 Ocak 2022 oldu.

Ara transfer 12 Ocak’ta başlayacak ve 8 Şubat’ta sona erecek.

Transferde Yıldız İsimler

Geçtiğimiz dönemde Süper Lig kulüpleri yıldız isimleri renklerine bağladı. Galatasaray Cicaldau, Halil Dervişoğlu, van Aanholt ve Nelsson gibi isimlerle dikkat çekti. Bu süreçte sarı-kırmızılılar 10 ismi kadrosuna ekledi.

Fenerbahçe ise Vitor Pereira önderliğinde Min-jae Kim, Mergim Berisha, Miguel Crespo gibi isimlerle anlaştı. Kanarya Diego Rossi’yi de kiralık olarak formasına bağladı.

Geçtiğimiz sezon kupayı kaldıran Beşiktaş ise Şampiyonlar Ligi için sağlam bir kadro kurdu. Siyah-beyazlı dev Miralem Pjanic gibi bir yıldızla anlaştı. Rachid Ghezzal, Michy Batshuayi, Valentin Rosier gibi isimlere de imza attıran ekip bu yıl Devler Ligi’nde ülkemizi temsil edecek.