romanya - karadağ youwin spor analizi

Uluslar Ligi C Grubu Mücadelesi: Romanya – Karadağ

Açılış maçları 6 Eylül Perşembe günü gerçekleşen UEFA Uluslar Ligi’nde C Ligi 4. Grupta, 7 Eylül Cuma günü saat 21:45’te oynanacak maçlardan Romanya – Karadağ maçına göz atıyoruz. Maçla ilgili tüm detaylar için ise Youwin sizleri bekliyor.

Romanya – Karadağ Maçı Takımların Son Durumlarına Bakış

Son Dünya Kupası’na katılamayan iki ekibin karşılaşmasına sahne oluyoruz. Katılamadıkları bu Dünya Kupası’nda, eleme grubunda beraber oynayan ekiplerden Romanya, son resmi maçını Danimarka ile eleme grubunda yaptı. Beraberlikle sonuçlanan maçın ardından 6 kez hazırlık karşılaşması oynadı ve bu maçlardan 5 galibiyetle ayrıldı. Yalnızca Hollanda’ya kaybeden Romanya Milli Takımı, aralarında Türkiye A Milli Takımı’nın da bulunduğu, İsrail, İsveç, Şili ve Finlandiya’dan oluşan beş takım karşısında kazandı. Bir gösterge sayılmasa da Romanya, hazırlık maçlarından moralli ayrıldı. Maçı kazananı bilenlerin yüzü Youwin ile güldü.

Karadağ tarafında ise son resmi maç Polonya ile gerçekleşti. 4-2 ile mağlup olan Karadağ, son 5 resmi maçın 3’ünü kazandı. Ermenistan, Kazakistan ve Romanya karşısında galibiyete uzanan takım ardından Güney Kıbrıs, Türkiye, Bosna Hersek ve Slovenya ile yaptığı hazırlık maçlarının hiçbirini kazanamadı ve yalnızca 3 maçtan beraberlik çıkarabildi.

5 hazirandan beri maça çıkmayan Romanya, son dönemde kendisiyle benzer bir kadere sahip olan Karadağ’ı iyi tahlil edebilecektir. Doğru tahminleri yapacaklar yine Youwin’e uğramadan geçmeyecektir.

Romanya – Karadağ Aralarındaki Maçlar

Romanya ile Karadağ A Milli Takımları, tarihlerinde yalnızca 3 kez karşı karşıya geldiler. İlk maçlarını 2008 yılında düzenlenen bir hazırlık karşılaşmasında gerçekleştiren Romanya – Karadağ, 4-0 Romanya üstünlüğü ile tamamlanan bu maçtan 10 yıl sonra 2018 Dünya Kupası eleme grup maçlarında karşılaştı. 2016 yılında, Romanya’da oynanan maç 1-1 beraberlikle sonuçlanırken 2017 yılında oynanan rövanş maçından Karadağ 1-0 üstünlükle çıktı. Bir beraberlik ve birer galibiyet sahibi olan takımlardan Karadağ’ın galibiyetinin resmi maçta olması avantaj göstergesi. Romanya’nın Karadağ karşısındaki galibiyetinin hazırlık maçında olması, Uluslar Ligi’nde farkı kapatması için bir şans doğuruyor. Tahmincilerin buluşma noktası yine Youwin oluyor.

Romanya – Karadağ Bahis Öne Çıkanlar

Ekiplerin aralarındaki resmi maçlara bakacak olursak, Karadağ’ın 2 maçtaki 1 galibiyeti üstünlüğünü gösteriyor. 1-1 ve 1-0 ile tamamlanan maçlardan 2,5 altı skorun ağır bastığı sonucunu çıkarabiliriz. UEFA Uluslar Ligi organizasyonunun ilk defa düzenleniyor olması, takımların tedbirli davranması için bir sebep. Böyle bir ortamda ve takımların aralarındaki maçlara baktığımızda bu maçın da 2,5 altı olmasının muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Tahminlerinizi konuşturmanız için Youwin bu maçta da sizlerle olacak.

Bu tahmin ışığında toplam gol için 2-3 gol sayısının seçilmesi sürpriz sayılmaz. Maça favori çıkan ekip Romanya. Karadağ’ın ilk maçta sürpriz yapması imkânı fazla öne çıkmıyor. Bu nedenle, yukarıda saydığımız diğer ihtimalleri de göz önüne aldığımızda karşılıklı gol yok seçeneği tercih edilebilir. Tek başına beraberlik tercihi riskli duruyor. Bunun yerine Romanya galibiyeti veya beraberlik çifte şans için düşünülebilir.

İlk yarı tahminlerinde ise beraberlik düşünenler şansını deneyebilir. Karadağ 1 handikaplı sonuç için de Karadağ galibiyeti seçilebilecek tahminler arasında olacak. Maçın tüm heyecanına ulaşmanız için Youwin yine sizlerin yanında olacak.