Haftanın Tenis Gündemi

Fırtına gibi geçen sezonun ilk Grand Slam’i Avustralya Açık Tunuvası’nın ardından diğer Grand Slam Fransa Açık Turnuvası’na kadar teniste WTA ve ATP kapsamında turnuvalar hız kesmeden devam ediyor. YouWin giriş yapanların ayrıcalıklı programlara ulaştığı tenis maçlarında bu haftanın programını sizler için özetledik.

 

WTA – KADINLAR

Kadınlar tenis organizasyonu olan WTA kapsamında bu hafta gözler Katar’ın Doha kentinde olacak. Avutralya Açık şampiyonu Wozniacki, dünyaca ünlüğ Rus raket Sharapova gibi üst klasman tenisçilerin yer aldığı turnuvada ön elemeler tamamlandı ve hafta boyunca çeyrek finale giden süreç maçları oynanacak. Ayrıca  çift kadınlarda da mücadelenin süreceği WTA Doha turnuvasında 13 Şubat Salı günü devam edecek ilk tur maçları ile birlikte heyecan YouWin giriş adresinde hafta boyu sizlerle olacak.

 

ATP – ERKEKLER 

Erkekler tenis organizasyonu olan ATP Dünya turunda bu hafta gündemde tam 3 turnuva var. Dünyanın dört bir yanından öne çıkan seçkin tenisçiler ile yeni yeteneklerin buluştuğu turnuvalar yine hem tek hem çiftlerde dopdolu bir programla YouWin giriş abonelerinin yanında olacak.

Hollanda’nın Rotterdam, ABD’nin NewYork, Arjantin’in Buenos Aires şehirlerinde düzenlenen ATP Turnuvalarının tamamında 12 Şubat Pazartesi günü ilk tur maçlarına devam edilecek. Program yönünden TSİ 13:00’te, planlanmış 11 maç ile Rotterdam’da başlayacak olan gün, 17:00’de 9 maç ile Buenos Aires’te ve 18:00’de 7 maçla New York’ta devam edecek. Avustralya Açık şampiyonu Roger Federer de Rotterdam ayağında boy gösterecek. Her üç turnuva da hafta boyu çeyrek ve yarı final seviyesine kadar devam edecek.

 

Aynı şekilde 13 Şubat Salı günü yapılacak ilk tur maçları ile hafta boyunca tekler turnuvasına paralel olarak Rotterdam, Buenos Aires ve New York turnuvalarında çift erkekler mücadeleleri de sahne alacak. 13 Şubat Salı günü, 12:00’de 7 maç Rotterdam’da, 17:00’de 8 maç Buenos Aires’te ve 18:00’de yine 8 maç New York’ta tenisseverlerle buluşacak.

 

Türkiye’den Cem İlkel’in yer aldığı Challenger Cup ise Hindistan, Fransa ve ABD’de hafta boyu birçok maç ile devam edecek. Cem İlkel,  13 Şubat Salı günü Hindistan’da TSİ 07:30’da Kazakistan’dan Dimitry Popko ile ilk tur maçına çıkarken aynı gün çiftlerde Sırbistan’dan Petroviç ile birlikte çiftlerde Puyol –Uchiyama ikilisine karşı kortta olacak.