A Milli Kadın Voleybol Ekibimizin Olimpiyat Kadrosu Netleşti

A Milli Kadın Voleybol ekibimizin Japonya’ya yolculuk edecek kadrosu netleşti. Filenin Sultanları Tokyo Olimpiyatları için hazır.

14 milli sporcumuzun bulunduğu kadromuz kesinleşti. A Milli Kadın Voleybol Takımı olarak ülkemizi temsil etmeye hazırlanan ekip 23 Temmuz’da Japonya, Tokyo’ya uçacak. Kadın voleybol takımımızın çalıştırıcı koltuğunda ise Giovanni Guidetti oturuyor.

Temsilci kadroda yer alacak isimler ise Cansu Özbay, Ebrar Karakurt, Meliha İsmailoğlu, Tuğba Şenoğlu, Hande Baladın, Eda Erdem Dündar, Şeyma Ercan, Meryem Boz, Naz Aydemir Akyol, Kübra Akman, Simge Aköz, Zehra Güneş, Aslı Kalaç ve Ayça Aykaç oldu.

Ekip, olimpiyat çalışmalarına geçtiğimiz gün başladı. İstanbul’da antrenmanlarına odaklanan millilerden açıklama da geldi. Kadroda yer alan milli voleybolcumuz Tuğba Şenoğlu aşağıdaki ifadelere yer verdi.

“Olimpiyattan önce kendimizi sınamak için Milletler Ligi oldukça önemliydi. Turnuvadan üçüncü olarak ayrıldığımız için mutluyuz. Uzun bir süredir beraber oynamamıştık biz de ilk olarak birbirimize alışmayı hedefledik. Sonraki süreçte her şey yavaş yavaş yerine oturdu. Hedefimiz, olimpiyat oyunlarında bu yıl madalya almayı hedefliyoruz ve elbette iyi işler başarmayı umuyoruz. Elimizden ne geliyorsa en iyi şekilde yapacağız.”

a milli kadın voleybol takımı 2021

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Olimpiyat Karnesi

Filenin Sultanları ilk Olimpiyat Oyunları sınavını 2012 yılında verdi. Olimpiyat Avrupa Kıta Elemeleri’nden şampiyonlukla ayrılan takımımız daha sonra Olimpiyat Oyunları biletini aldı. 2012 Olimpiyatları kapsamında 2 zafer ve 3 yenilgiyi karnesine yazdırdıktan sonra grup içerisinde 5. oldu. Milliler genel klasman sıralamasında da 9. olarak yer aldı.