Filenin Sultanları finale yükseldi. Eurovolley final maçı detayları. Eurovolley 2019 boyunca neler olduğu ve finalin analizi, Youwin giriş, Voleybol Milli

Filenin Sultanları Şov Yapıyor! Eurovolley 2019 Finalindeyiz!

Kadınlar voleybolda A Milli temsilcimiz yine üstün bir başarı ortaya koydu. Avrupa Voleybol Şampiyonası Eurovolley 2019 boyunca üst düzey bir rekabet örneği gösteren Filenin Sultanları finale yükseldi. Eurovolley boyunca maçların detayları Youwin giriş adresinde sizlerle buluşurken Eurovolley 2019 boyunca neler olduğu ve finalin analizi yazımızda.

Eurovolley 2019 Kadınlar Voleybolda Neler Yaşandı?

Türkiye Eurovolley 2019 kadınlar voleybol turnuvasında ev sahibi olan 4 ülkeden biri konumunda. Filenin Sultanları da grup maçlarını Ankara’da oynadı. Ev sahipliğinin de verdiği özgüvenle beraber ekibimiz iddiasını yukarılara taşıdı. Grubunda ikinci olan ve play-off karşılaşmasında Hırvatistan ile eşleşen Sultanlar maçı 3-2 kazanarak çeyrek final biletini cebine koydu. Grubundan 15 tam puanla yani rakiplerine hiç set vermeden 1. olarak çıkan Hollanda ise Yunanistan ile eşleşti. Play-off karşılaşmasında Hollanda – Yunanistan karşısında da set vermeyerek 3-0 ile çeyrek finalist oldu ve Filenin Sultanları ile eşleşti. İşte tam da bu noktada ekibimizin başarısı inanılmazdı. Tüm maçlarını 3-0 kazanma başarısı gösteren Hollanda karşısında Türkiye aynı duyguyu rakibine yaşattı; Türkiye – Hollanda maç sonucu: 3-0!

Çeyrek finalde diğer maçlarda İtalya – Rusya karşısında 3-1, Sırbistan – Bulgaristan karşısında 3-0 ve Polonya – Almanya karşısında 3-2 galip geldi. Bu sonuçlar sonrasında yarı final eşleşmelerinde Sırbistan – İtalya ve Türkiye – Polonya karşılaşmaları oynandı.

Eurovolley 2019 Kadınlar Voleybol Final Analizi

Yarı finalde Sırbistan – İtalya karşısından 3-1 galip ayrılırken Türkiye – Polonya mücadelesi ise 3-1 Sultanların galibiyetiyle sonuçlandı. Son sayıyı aldıktan sonra Filenin Sultanlarının sevinci görülmeye değerdi.

Önemli bir başarıya ulaşarak finale yükselen Filenin Sultanları için iş henüz bitmedi. Sırada Sırbistan var. Finalde Sırbistan ile karşılaşacak olan millilerimizin işi çok kolay değil. A Grubundan beraber çıktığımız Sırbistan güçlü bir rakip ve grubu lider tamamladı. Tüm maçlarından tam puan alan Sırbistan – Türkiye ile yaptığı grup maçından da 3-1 galip ayrılmıştı. Tüm bunlara rağmen Filenin Sultanlarına güven tam ve bu karşılaşmadan da çıkarak kupaya uzanmaları için yeterli güçleri var. Her iki ekip için de kolay geçmeyecek olan Sırbistan – Türkiye Eurovolley 2019 kadınlar voleybol final mücadelesi 8 Eylül Pazar saat 19:30 itibariyle başlayacak. Karşılaşmaya ati tüm detaylar Youwin ile sizlerle olacak.