Erkekler voleybol Uluslar Ligi 2019 ile son viraja giriyor. Voleybol Erkekler Uluslar Ligi 2019 final etabı maç programı, bahis analizi ve detaylar

Uluslar Ligi 2019 Erkekler Voleybol Final Analizi, Uluslar Ligi 2019

Yaz mevsiminin tam da ortasında voleybol ateşi Uluslar Ligi 2019 ile son viraja giriyor. Son 6 takımın iki grup halinde mücadele edeceği final etabı grupları sonrası yarı final ve finalle Uluslar Ligi 2019 sona erecek. Turnuvanın tüm heyecanı Youwin giriş adresiyle yaşanmaya devam ederken gruplarda son durum ve maç programı ise yazımızda.

Uluslar Ligi 2019 Erkekler Voleybol Final Etabı Grupları

Uluslar Ligi 2019 organizasyonunda lig etabını ilk 6 sırada tamamlayan ülkeler final etabına geçmeye hak kazandı. Lig etabını ilk sırada tamamlayan Brezilya 15 maçın 14 tanesini kazanarak liderliği elde ederken 12 galibiyette kalan İran ve Rusya 2. ve 3. sırada yer aldılar. 11 galibiyeti bulunan Fransa ve Polonya ise 4. ve 5. sırada kendilerine yer bulurken 9 galibiyeti olan ABD ise son sıradan final etabını yakaladı.

Final etabında A grubu Fransa, Rusya ve ABD ekiplerinden oluşurken, B grubunda Polonya, Brezilya ve İran yer alıyor. Özellikle Brezilya ve İran’ın aynı grupta yer alması Polonya için zorlayıcı olacağa benziyor. A grubundan yarı finale kalma konusunda favoriler elbette Fransa ve Rusya. B grubu içinse aynı durum Brezilya ve İran için geçerli. Buna rağmen final etabına katılma şansı elde eden ABD ve Polonya bu şansı kullanmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Uluslar Ligi Erkekler Voleybol Final Etabı Analizi ve Maç Programı

A grubunda bulunan Fransa, gruptaki diğer takımlardan ABD karşısında, lig etabında 3-1 mağlup olurken, Rusya’yı ise 3-1 ile geçti. Rusya ile ABD arasındaki lig etabı karşılaşmasının galibi ise 3-0 ile Rusya olmuştu. Bu çerçevede A grubunun maçlarının sonuçları oldukça ilgi çekici olabilir.

B grubuna baktığımızda, Brezilya’nın İran karşısında lig etabında 3-2 Polonya karşısında ise 3-1 ile galip geldiğini görüyoruz. İran – Polonya lig etabı mücadelesi ise İran’ın 3-2 kazandığı sonucu karşımıza çıkıyor. Lig etabına göre B grubunu analiz ettiğimizde Brezilya’nın grubu lider tamamlaması İran’ın ise onun arkasından yarı finale kalması ihtimali oldukça yüksek.

Uluslar Ligi 2019 erkekler voleybol turnuvasında final etabı gruplarının maç programı ise şöyle:

11 Temmuz Perşembe

00:30 – Brezilya – Polonya

03:30 – ABD – Polonya

12 Temmuz Cuma

01:00 – İran – Polonya

04:00 – Rusya – Fransa

13 Temmuz Cumartesi

01:00 – Brezilya – İran

04:00 – ABD – Rusya

Uluslar Ligi 2019 erkekler voleybol turnuvasında final etabı boyunca maçların tüm detayları için Youwin sizlerle olacak.