Kadınlar Voleybol Uluslar Ligi 2019 play-off analizi. Kadınlar Uluslar Ligi voleybol analiz, maçlar, haberler, maç programı, Youwin giriş

Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol Playoff Analizi

Kadınlar voleybolda yaz maratonu Uluslar Ligi 2019 ile devam ediyor. Organizasyonda son aşamaya gelindi. Millilerimizin de yer aldığı final etabı maçlarının ardından playoff mücadeleleri başladı. Turnuvanın detaylarına Youwin giriş adresiyle ulaşabileceğinizi hatırlattıktan sonra Uluslar Ligi 2019 playoff analizine geçelim.

Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol Playoff Hangi Ülkelerle Oynanacak?

Filenin Sultanlarının da dahil olduğu final etabında üzücü şekilde şampiyonluk şansımız geride kaldı. Final etabında A Grubundan 2 galibiyetle lider çıkan millilerimiz B Grubu ikincisi Brezilya ile eşleşti. Maçtan mağlup ayrılan Filenin Sultanları 3. olma mücadelesi verecek.

Öte yandan B Grubunu lider tamamlayan ABD ise A Grubu ikincisi Çin ile karşılaştı. Mücadelenin kazananı 3-1 ile ABD oldu.

Bu sonuçlara göre Brezilya – ABD Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol şampiyonasında final oynayacak ve kazanan kupayı müzesine götürecek. Diğer tarafta ise millilerimiz Çin ile 3. sıra için mücadele edecek.

Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol Playoff Analizi ve Maç Programı

Şampiyonun belli olmasına çok az kala Uluslar Ligi 2019 dikkat çeken bir playoff tablosuna sahip. Geçtiğimiz yıl Uluslar Ligi 2018 turnuvasında yarı finalde yine Brezilya – Türkiye ile ABD – Çin karşılaşmasını izlemiştik. ABD geçen yıl da finalin yolunu tutmuş ve finalde millilerimiz ile karşılaşmıştı. Bu sene ise maalesef Türkiye yerine Brezilya – ABD karşısında şampiyonluk şansını deneyecek.

Lig etabı boyunca birbirlerine yakın galibiyet sayılarına ulaşan playoff ekiplerinden Çin ve ABD 15 maçta 12 galibiyet alarak ilk iki sırayı elde ettiler. Brezilya, İtalya ve Türkiye ise 11 galibiyetle onları takip eden ülkeler arasında yer aldılar. Final etabına kalan son takım Polonya ise 9 galibiyet alabildi. ABD ve Brezilya’nın lig etabındaki üstünlüğü şimdi final maçıyla taçlanacak.

Brezilya ve ABD arasında Uluslar Ligi 2019 lig etabında oynanan karşılaşmada Brezilya 3-0 ile rakibini geçmişti. Turnuva boyunca da oldukça dirençli gözüken ve geçen sene Millilerimiz karşısında yapamadığını bu sene gerçekleştiren Brezilya, şampiyonluğa daha yakın aday olarak öne çıkıyor.

Hem final hem de üçüncülük mücadelesi 7 Temmuz Pazar günü oynanacak. Üçüncülük mücadelesinde Türkiye – Çin karşılaşması saat 100:00’da başlarken final mücadelesi olan Brezilya – ABD karşılaşması ise 14:30 itibariyle start alacak. Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol final heyecanı Youwin ile sizlerle olacak.