Millilerimizin de yer aldığı Uluslar Ligi 2019 şampiyonu ABD oldu. . Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol turnuvası analizi, Türkiye ne yaptı, voleybol analiz

Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol Şampiyonu ABD! Uluslar Ligi 2019 Analizi

Mayıs ayının sonunda start alan ve yaz aylarının en önemli voleybol turnuvalarından olan Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol şampiyonası sona erdi. Millilerimizin de yer aldığı Uluslar Ligi 2019 şampiyonu ABD olurken Filenin Sultanları umduğunu bulamadı. Turnuva boyunca tüm detaylar Youwin giriş adresiyle sizlerleydi. Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol turnuvası analizi ise yazımızda.

Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol: Filenin Sultanları Lig Etabını Başarılı Geçti!

Uluslar Ligi 2019 şampiyonasında yer alan ve kendi kulüplerinde de hem ulusal hem Avrupa arenasında iyi işler ortaya çıkaran isimlerin yer aldığı Kadınlar Voleybol Milli Takımımız lig etabına oldukça iddialı başladı. Lig etabının sonuna doğru bir nebze bocalayan Filenin Sultanları, lig etabını 15 maçın 11 tanesini kazanarak 5. sırada tamamladı. Lider Çin ve 2. sıradaki ABD ise lig etabını 12 galibiyetle tamamlarken, 3. ve 4. sırayı alan Brezilya ve İtalya’nın da tıpkı Millilerimiz gibi 11 galibiyeti vardı. Final etabına kalan bir diğer ekip Polonya ise 9 galibiyetle 6. sıradan şampiyonluk şansını devam ettirdi.

Bu görüntüyle geçtiğimiz yılın Uluslar Ligi şampiyonasını karşılaştırdığımızda ortaya çıkan tablo pek de farklı değil. Uluslar Ligi 2018 organizasyonunda, Sırbistan ve Hollanda final etabına dahil olurken bu yıl Hollanda 11, Sırbistan ise 13. sırada yer aldı. Bu düşüş İtalya ve Polonya’ya yarasa da yarı final geçen yılkinden farklı değildi.

Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol: Final Etabı Değişmedi!

Uluslar Ligi 2018 final etabı grup maçlarından ilk iki sırada çıkan ülkeler, bu yıl da aynı başarıyı gösterdiler. ABD, Brezilya, Çin ve Türkiye gruplardan çıkma başarısını ortaya koyarak yarı finale hak kazandı. Buraya kadar bakıldığında bu 4 ülkenin dışında gelişim gösteren ekiplerin olmadığı kanısına varılabilir.

Fark ise yarı finalde ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl ile aynı eşleşmeyi gördük yarı finalde. Uluslar Ligi 2018 sezonunda Brezilya’yı eleyip finale çıkan Millilerimiz bu kez aynı başarıya imza atamadı. Bu da Brezilya ekibinin analiz konusunda başarılı olduğunu gösterebilir. ABD ise Çin’i yine eleyerek finale adını bir kez daha yazdırdı. 2018 sezonunda Millilerimiz karşısında finalde kazanıp şampiyon olan ABD bu kez de Brezilya’yı geçerek kupanın sahibi oldu.

Filenin Sultanları ise Çin ile yaptığı 3.’lük mücadelesinden de istediği sonucu alamayarak ilk 3 şansını geride bıraktı.

Tüm heyecanının Youwin ile yaşandığı Uluslar Ligi 2019 Kadınlar Voleybol şampiyonasından hak ettiği kupayı getiremese de Millilerimiz, kadrosunda yer alan oldukça önemli isimlerle sezon boyunca hem Sultanlar Ligi 2019 hem de Avrupa sahnesinde başarıdan başarıya koştular. Filenin Sultanlarını tebrik ediyor, bir sonraki Uluslar Ligi turnuvasından kupayla dönmeleriniz bekliyoruz.