Voleybol Türkiye Liglerinde 16. Hafta Görünümü

Türkiye Kadınlar ve Erkekler Voleybol liglerinde heyecan tüm hızıyla sürüyor. İkinci yarının başlaması ile birlikte zirve ve kümede kalma hesaplarının şekillenmeye başladığı liglerde hem erkek hem kadın liglerinden öne çıkan Voleybol ligi 16. Hafta programında öne çıkan maçları değerlendirdik.  Tüm maçlar YouWin giriş ile sizleri bekliyor. Erkekler liginde tüm maçlar 27 Ocak Cumartesi, Kadınlar Liginde ise 28 Ocak Pazar günü oynanacak.

Kadınlar Ligi

19:00 Bursa – Beylikdüzü

  1. Haftada sert çekişmeye sahne olacak maçlardan biri de Bursa ile Beylikdüzü arasında olacak. Ligin ilk yarısında oynanan maçta Beylikdüzü, 3-2lik bir üstünlükle sahadan galip ayrılmış iki ekibin kupa eşleşmesinde ise 3-1’lik Beylikdüzü galibiyetine karşı Bursa 3-0’lıkm skorla turlamıştı. YouWin giriş yaparak detaylı programını bulabileceğiniz maçta karşılıklı setlerle Bursa bir adım öne çıkıyor.

19.00 Eczacıbaşı – İlbank

Ligin zirvesinde yer alan Eczacıbaşı ile sonunda yer alan İlbank arasında oynananacak maç, haftanın açık bankolarından biri olarak görünüyor. Vakıfbank ile kıran kırana bir liderlik mücadelesinde olan tecrübeli Ezcacıbaşı’nın sahasında İlbank karşısında sürprize izin vermesi çok düşük ihtimal.

Ligde bir de derbinin olduğu diğer maçların programı şöyle;

28.01. 17:30        Seramiksan – Beşiktaş

 28.01. 18:00       Vakifbank – Nilüfer Bld.

28.01. 19:00        Fenerbahçe – Galatasaray

 28.01. 19:00       Halkbank – Çanakkale

Erkekler Ligi

14:00 Ziraat Bankası – Maliye Piyango

İki tecrübeli Ankara ekibinin maçında, zirve yarışı veren Ziraat Bankası, ligin diri takımlarından Maliye Piyango önünde sahasında sürpriz yaşar mı? En büyük rakibi Halkbank’ın Fenerbahçe ile oynayacağı haftada puan kaybı yaşamak istemeyecek olan Ziraat, maça ekstra konsantre olabilir. İki takım arasında  oynanan ilk maçta 3-0 kazanan Ziraat, bu sefer de benzer bir galibiyete yakın duruyor.

17:00 Halkbank – Fenerbahçe

Haftanın  en kritik  maçlarından biri Halkbank ile Fenerbahçe arasında olacak. Zirvede yer alan ev sahibi,  5. Sırada olan ve zirveyi zorlamak isteyen Fenerbahçe ile çekişmeli bir mücadele verecek. Fenerbahçe’nin sahasındaki ilk maçı 3-1 kazanan Halkbank bu maçta da favori durumda bulunuyor. Maça özel oyunlar ve avantajlı oranlar YouWin giriş ile sizleri bekliyor.

Ligde oynanacak diğer maçların programı şöyle ;

27.01. 13:30 Beşiktaş – Torul Genclik

 27.01. 14:00 İstanbul BB – Kula Bld.

 27.01. 15:30 İnegol – Galatasaray

27.01. 17:00 Afyon Bld. Yüntaş – Arkasspor