50-10 Yaparak Rekor Kıran Stephen Curry Tarihe Geçti

Golden State Warriors’un efsane ismi Atlanta Hawks karşısında oynanan maçta rakip potasına 50 sayı bıraktı. Performans karnesine 9 üçlük, 10 asist, 3 top çalma ve 7 ribaund kaydeden Curry, Golden State ekibinin zaferini inşa etti.

Geçtiğimiz gün oynanan karşılaşma ise 127-113’lük skor tablosuyla sona erdi. 33 yaşındaki oyuncu 50 sayı ve 10 asist ile NBA’de bu barajı geçen en yaşlı oyuncu unvanını aldı. Tarihe geçen basketbolcu müthiş performansıyla gecenin yıldızı oldu. 28’de 14 şut ve 19’da 9 üçlük yapan Steph Curry Warriors’u tek başına zirveye götürdü.

“Oyunuyla Örnek Oluyor”

Eski Warriors oyuncusu Marreese Speights oyuncunun dünkü nefis performansından sonra açıklama yaptı. Speights, Curry hakkında “Takım arkadaşlarına örnek olan bir basketbol oynar, Draymond kadar konuşmasa da hareketleriyle iyi bir lider olmayı başarıyor” dedi.

33 yaşındaki basketbolcunun sürekli antrenman yaptığını ve sıkı çalıştığını da belirten Speights, radyoda verdiği röportajda eski takım arkadaşını övdü.

golden state warrior altanta hawks

1968’deki Rekoru Kırıldı

50 sayı 10 asist barajı ise 1968 yılında kırılmış, Wilt Chamberlain rakip potasına 53 sayı bırakıp 14 asistlik bir performans sergilemişti. Golden State ekibi 33 yaşındaki yıldız oyuncusunun da katkısıyla hem parkeden galip ayrıldı hem de yeni bir rekorun kırılmasına sahne oldu.

Galibiyet Yüzdesi Warriors’da

Golden State Warriors ise galibiyet yüzdesi sıralamasında liderliğini sürdürüyor. En yüksek zafer oranına sahip olan takım Atlanta Hawks engelini de aşarak 5. zaferini aldı. Son 4 maçta mağlup olmayan ekip galibiyet serisini sürdürecekmiş gibi görünüyor.