Türkiye – Cebelitarık maçı

Türkiye – Cebelitarık Maçı İçin Hazırlıklar Sürüyor

A Milli ekibi 13 Kasım Cumartesi günü oynanacak olan Türkiye – Cebelitarık karşılaşması için hazırlıklara devam ediyor. Maçın hakemi duyuruldu.

Futbolcular Riva’da yapılan antrenmana hevesli başladı. Stefan Kuntz ve ekibi Hasan Doğan Eğitim tesislerinde pas, duran top ve ısınma hareketleri üzerine çalıştı. Hamit Altıntop’un da izlediği antrenmanlar akşam saatlerinde de devam etti. A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Jan-Moritz Lichte ise Cebelitarık maçı öncesi açıklama yaptı.

“İki Maçı da Kazanmalıyız”

Ay-yıldızlı temsilcilerimiz 13 Kasım akşamı Cebelitarık mücadelesinden sonra Karadağ’ın karşısına çıkacak. Yardımcı antrenör Lichte ise karşılaşmalardan önce zafer temennisinde bulundu.

“Bu iki maçı da kazanmamız gerekiyor. İlk aşamada alacağımız skor bizi ikinci maçta da etkileyecektir. O yüzden özveriyle çalışıyoruz ve oyuncularımız yönergeleri de takip ediyor. Bu süreç devam ederse önümüzdeki maçları iyi skorlarla geçeriz.”

Türkiye – Cebelitarık

Sergii Boiko Hakemlik Yapacak

A Milli Takımı’nın Cebelitarık ile maçını ise Ukraynalı hakem Sergii Boiko izleyecek. 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu maçında yardımcı hakemler ise Volodymr Volodin ve Viktor Nyzhnyk olacak. VAR’da da Ukraynalı hakemler Viktor Mayash ve Ievgenii Kopiievskyi görev alacak.

Aday Kadroda Yeni İsimler

Yeni teknik direktör Stefan Kuntz aday kadro için yeni isimlere davet gönderdi. Aday kadroda potansiyel kale koruyuculara Beşiktaş’ın kalecisi Ersin Destanoğlu da katıldı. Kadroya davet edilen Ozan Kabak ise İngiltere’de geçirdiği enfeksiyondan sonra listeden çıkarıldı. Biletlerin çoktan tükendiği karşılaşmada Cengiz Ünder de sakatlığı sebebiyle forma giyemeyecek.

Galatasaraylı futbolcu Barış Alper Yılmaz da ilk kez milli kadroya çağırılan isimlerden oldu.