cedi osman

Cleveland Cavaliers Zaferine Cedi’den 18 Sayı Geldi

Geçtiğimiz akşam oynanan Cleveland Cavaliers – Sacramento Kings karşılaşması 117-103’lük skor tablosuyla bitti. Cavaliers, Cedi’nin 18 sayılık katkısıyla galip oldu.

Cleveland süvarilerinin galip geldiği akşam NBA’de 7 maç oynandı. Sacramento Kings ekibinin misafir olduğu karşılaşmada Cavaliers adeta şov yaptı. Birçok oyuncunun yüksek skor sayıları ürettiği mücadelede en yüksek katkı Jarrett Allen’dan geldi. 19 sayı, 11 ribaunt ile maçın yıldızı olan Jarrett’i 15 sayı 15 ribauntla Evan Mobley, 20 sayıyla Isaac Okoro, 18 sayıyla Cedi Osman ve 16 sayıyla Darius Garland takip etti.

27 dakika oyun süresi alan basketbolcumuz rakibin potasını boş geçmedi. Karnesine 2 ribaunt ve 2 asist yazdıran Cedi, Cavs’ın 3’lük zafer serisinde kritik bir role sahip oldu.

cedi osman cleveland cavaliers

Cavaliers Geri Döndü

İyi bir ivme yakaladıktan sonra duraksayan Cleveland temsilcileri son üç maçıyla eski formunu yakaladı. Önceki sınavlarında Timberwolves ve Bulls’u mağlup eden ekip dün akşam Sacramento Kings’i 14 sayılık farkla mağlup etti.

10’un Altına Düşmüyor

Forma giydiği her maçta rakip potaya en az 10 sayı bırakan Cedi Osman, Cavaliers’in en etkili oyuncularından biri olmaya devam ediyor. Milli basketbolcumuz 123-106 biten Cavaliers – Timberwolves karşılaşmasında da 13 sayı, 4 asist, 1 ribaunt ve 3 top çalma yaptı.

Cavs’in yeni rakibi ise Heat olacak. 2 Aralık gecesi 111-85’lik puan farkıyla Miami Heat’i geçen süvariler 14 Aralık’ta rakibiyle tekrar karşılaşacak.