Beşiktaş Teknik Direktör Arayışında

Sergen Yalçın ile yollarını ayıran Beşiktaş teknik direktör arayışına devam ediyor. Siyah-beyazlı yöneticiler yeni çalıştırıcıyı belirlemek için Vodafone Park’ta toplandı.

Beşiktaş Sergen Yalçın ile birlikte geçtiğimiz sezon Süper Lig’de şampiyonluk kupasını kaldırsa da Devler Arenası’nda istediği hikayeyi yazamadı. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı tüm maçlarda yenilgi alan siyah-beyazlılar, geçtiğimiz haftalarda 0 puan topladı ve zafer nedir unuttu. Taraftarı kahreden süreç sonrasında Sergen Yalçın ile yollar ayrılınca Beşiktaş’ta gözler Yönetim Kurulu’nun duyurusuna çevrildi.

Beşiktaş’ta Yeni Teknik Direktör Kim Olacak?

Asbaşkan Emre Kocadağ ayrılık kararından sonra 19 Aralık’ta oynanacak derbi maçı hakkında konuşmuş, yeni hocayı Fenerbahçe derbisine yetiştireceklerini belirtmişti.

Altı saat süren yönetim kurulu toplantısından sonra ortak bir ses çıkmadı. Rıza Çalımbay ve Şenol Güneş isimleri üzerine anlaşamayan Beşiktaş kurmayları yabancı çalıştırıcılar üzerine de tartıştı. Portekizli hoca Bruno Pinheiro’nun adı anılsa da idareciler Estoril’in hocası üzerinde de ortak bir karara varamadı.

beşiktaş yeni teknik direktör

Geçici Teknik Direktör Belli Oldu

Uzun bir toplantıdan sonra siyah-beyazlı yöneticiler Önder Karaveli üzerinde karar kıldı. U19 ekibini çalıştıran Karaveli önümüzdeki günlerde geçici olarak Beşiktaş’ın başında olacak. Bu süreçte tekrar toplanmak için anlaşan Beşiktaş Yönetim Kurulu yeni teknik direktör duyurusunu bu hafta içerisinde yapmayı planlıyor.

Diğer taraftan yeni teknik direktörün derbiden sonra seçilme ihtimali de bulunuyor. Toplantıda yer alan Beşiktaş Futbol AŞ Müdürü Ceyhun Kazancı ise listede en az sekiz aday olduğunu belirtti. Kazancı, Slaven Bilic, Daniel Farke ve Pinheiro gibi isimlerden bahsederken derbide Önder Karaveli’nin %50 ihtimalle olabileceğini de ekledi.