galatasaray olympiakos hazırlık maçı

Galatasaray Olympiakos Hazırlık Maçı Öncesi Skandal

Galatasaray Olympiakos hazırlık maçı öncesinde Yunanistan’dan sarı-kırmızılı kulübe skandal engel geldi. Yunan yetkililere büyük tepki geldi.

Sarı-kırmızılı temsilcimiz hazırlık karşılaşması için Atina’ya yolculuk etti. Pandemi önemleri nedeniyle birtakım prosedürlerden geçmesi gereken ekibimiz, tüm kuralları yerine getirdi. Buna rağmen Yunanistanlı yetkililerin ayrıştırıcı tavırlarına maruz kalan Galatasaray, Atina’dan geri dönme kararı alarak tepkisini gösterdi.

Yunan yetkililer Galatasaraylı futbolcu ve personellerin PCR testlerini görmezden geldi. Sarı-kırmızılılar İstanbul’da tüm sağlık prosedürlerinden geçmelerine ve bunu bildirmelerine rağmen havalimanında bekletildi. PCR testlerini geçersiz sayan yetkililer futbolcuları 2 saatti aşkın bekletti.

Bakandan Açıklama Geldi

Yeni PCR testlerini talep eden ve ayrıştırıcı bir tutum takınan yetkililer, Galatasaray kulübünün ülkemize geri dönmesine neden oldu. Resmi Twitter hesabından paylaşım yapan Galatasaray ise Yunanistan’dan bir özür beklediğini belirtti. Yeni başkan Burak Elmas ise yaşanan tatsız olaylardan sonra ekibin geri dönmesini istediklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu da Galatasaray’ın yanında olduğunu Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Bakan “Burak Elmas ve Fatih Terim hocaya ulaşarak yanlarında olduğumuzu belirttim, takımımıza gösterilen bu ilkel davranışları kınıyorum” ifadelerine yer verdi.

galatasaray hazırlık maçı skandalı

Özür Bekliyoruz

Galatasaray Olympiakos karşılaşması da bu süreçle beraber ertelenmiş oldu. Sarı-kırmızılı Süper Lig devi resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

“Dostluk karşılaşması için yola çıkmamıza rağmen bir Türk kulübü olan Galatasaray’a karşı şok edici bir tavır sergilenmiştir. Uluslararası geçerliliği bulunan PCR testlerimiz inatla kabul edilmemiş ve kafilemiz havalimanında saatlerce bekletilmiştir. Yunan gümrük personeli tarafından gösterilen bu davranışları asla kabul etmiyoruz ve ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalıyoruz. Yunan yetkililerden bir özür bekliyoruz.”