NBA'de en çok konuşulacak 5 yıldız

Önümüzdeki 5 Sene En Çok Konuşulacak 5 NBA Oyuncusu

NBA 2018-19 sezonunda normal sezon döneminin bitimine artık 12-13 maç kaldı. Doğuda play – off çekişmesi devam ederken Batı’da takımlar hemen hemen kesinleşti. NBA heyecanı devam ederken bugün konuya daha farklı bir yerden bakalım dedik. Özellikle son 2 sezondur NBA’de başarılı ya da talep edilen yıldız oyuncu profili de değişmeye başladı. Bu durum aslında Michael Jordan’dan LeBron James’e geçişin bir başka aşaması. Artık uzun, atletik, birden fazla pozisyonunda oynayan, iyi şutör gibi seviyenin iyice yükseldiği bir alana doğru gidiyoruz. LeBron, Irwing, Harden, Durant, Curry, Westbrook geçişinden bir alt yaş grubunda yer alan ve önümüzdeki en az 5 sene ligi domine edecek 5 ismi sizler için belirledik.

5 – Kawhi Leonard

San Antonio Spurs’un 1 numaralı ismi olduktan sonra geçen sezon geçirdiği sakatlıkla uzun süre parkeden uzak kalan Leonard, sezon başında DeMar DeRozan karşılığında Raptors’a takaslanmıştı. Şu aralar Clippers’a gideceği konuşulan Leonard, 28 yaşında ve bu sezon 27,1 sayı ortalaması ile oynayarak görevini fazlasıyla yapıyor. Leonard’ın NBA’deki 7. sezonu ve 2,01 boyunda.

4 – Anthony Davis

Tüm takımların iştahını kabartan bir isim Anthony Davis. New Orleans Pelicans takımında her geçen sezon daha fazla etkin bir karakterle çıtayı yükseltti ve bu sezon sonunda spektaküler bir takas hikayesinin içinde onu izleyebiliriz. 2,08 boyunda ve 26 yaşında olan Davis, bu sezon 26,3 sayı ile 12,1 ribaund, 2,5 blok ortalamaları yakalamış durumda. Her şeyi yapabilir.

3 – Joel Embiid


Kendisini geliştirmesini zevkle izlediğimiz bir oyuncu Embiid. Uzun boyu ve cüssesine ilave atletikliği ile şut yüzdesini geliştiren oyuncu, gerçek bir lider olma özelliğine artık kavuştu. 25 yaşında ve 2,13 boyundaki Joel Embiid, 27,3 sayı ve 13,6 ribaund ortalamaları ile Sixers’ın 12 maç kala play-offu garantilemesine en büyük katkıyı sunan kişi oldu.

2- Karl Anthony Towns

24 yaşındaki Towns, ilginç fizik yapısına bakıldığında ortaya koyduğu performansla şaşırtan bir isim. Maçlarda Towns, topu eline aldığında sadece şunu yapıyor: Başarıyor. %52 şut, % 40 üçlük yüzdesi ile 24,6 sayı ve 12,2 ribaund ortalamaları yakalamış durumda olan Towns, her geçen gün üzerine koyduğu formuyla önümüzdeki 5 sene kendisinden çok bahsettirecek.

1 – Giannis Antetokunmpo

Evet, herkes her şeyin farkında. 1 numara olmaya en yakın kişi o. Bu sezon LeBron James abisiyle beraber All-Star kaptanı oldu, normal sezon MVP için Harden ile çekişiyor, dün gece 52 sayı ile kariyer rekorunu kırdı ve takımı Bucks bu sezon şampiyonluğa koşuyor. 25 yaşında olan ve şu anda 27,5 sayı, 12,7 ribaund, 6,0 asist ortalamasına sahip olan bu çocuk Nijerya asıllı ve Yunanistan pasaportlu. Hani çok konuşulacak diyoruz ya konuşması kolay olsun diye okunuşunun “Yannis Antetokumpo” olduğunu belirtelim ki bu bile oldukça zor. Bu skor makinesinin 2,11 boyunda olduğunu da düşündüğünüzde yeni 1 numara tarifi de başka bir boyut kazanıyor.