Milliler Sırbistan Karşısında 2-0 Yenildi

A Milli Kadın Futbol Takımı Sırbistan deplasmanından 2-0’lık yenilgiyle ayrıldı. Temsilcimizi H Grubu’ndaki üçüncü sınavında rakip ağları sarsamadı. Ev sahibinin golleri ise 28. dakikada Dejana Stefanovic, 54. dakikada Nevena Damjanovic kaydetti.

Böylece ilk mağlubiyetini karnesine yazdıran A Milli Kadın Futbol Takımı sahadan puansız ayrıldı. Temsilcilerimiz H Grubu’ndaki ilk maçında 1-1’lik beraberlik buldu. Daha sonra Bulgaristan’la eşleşen futbolcularımız bu maçta 1-0’lık zafer elde etmeyi başardı. Gornji Milanovac’ta oynanan Sırbistan mücadelesi ise 2-0’lık mağlubiyetle bitti.

a milli kadın futbol takımı

Milli Kaleciye Kırmızı Kart

Dünya Kupası Elemeleri üçüncü grup maçında milli kalecimiz maç dışı bırakıldı. Karşılaşmanın 57. dakikasında hakemden ikinci sarı karttan kırmızı kartı gören Gamze Yaman hakemin bu kararı sonrası oyun dışı kaldı.

Sırada Almanya – Türkiye Maçı Var

Ay-yıldızlı kadın futbolcularımızın bir sonraki rakibi ise Almanya olacak. 12 puanla H Grubu’nun liderliğini üstlenen takım çıktığı tüm maçlardan galibiyetle ayrıldı. Son 4 karşılaşmasında da zafer bulan Almanya ekibi 26 Ekim’de Türkiye ile karşılaşacak.

Almanya’nın hemen ardından 10 puanla Portekiz gelirken, hanesine 4 puan yazdıran temsilcimiz ise grubun 3. sırasına yerleşti. H Grubu’nun diğer üyeleri ise sırasıyla Sırbistan, İsrail ve Bulgaristan oldu. 26 Kasım’daki Almanya – Türkiye maçından 4 gün sonra Ay-yıldızlı golcülerimizi İsrail ekibi karşılayacak. Baş antrenörlük görevini yürüten Necla Güngör ve öğrencileri Dünya Kupası Elemeleri’nde gurur verici bir sonuç almayı hedefliyor.