Fenerbahçe Mahmut Uslu’nun Açıklamalarına Cevap Verdi

Fenerbahçe Mahmut Uslu tartışmasında Fenerbahçe’den cevap geldi. Sarı-lacivertli kulüp Mahmut Uslu’nun yönetime dair yaptığı yorumlara dair açıklama paylaştı.

Kanarya’nın Avrupa Ligi’nde aldığı sonuçta sonra Portekizli hoca tartışmalara sebep olan ifadeler kullandı. “Fenerbahçe Avrupa Ligi’ni kazanabilecek seviyede bir kulüp değildir, kimsenin böyle bir hayali olmamalı” diyen Pereira, sarı-lacivertli camiayı ikiye böldü. Bunun üzerine birçok yorumcudan ve eski futbolcudan kınamalar gelirken, taraftarların büyük bir kısmı sosyal medyadan tepki gösterdi.

“Biz Olsaydık Kovardık”

Pereira’yı hedef alan cümlelerden biri ise eski asbaşkan Mahmut Uslu’dan geldi. Geçmişte Fenerbahçe’nin basın sözcülüğünü ve asbaşkanlığını üstlenen Uslu “Eğer yönetimde biz olsaydık Pereira ile yollar ayrılırdı” dedi.

Aynı zamanda “Üzgün bir taraftar olarak üç senedir hüzünle Fenerbahçe’yi takip ediyorum” ifadelerini kullanan Uslu, “Bizim bıraktığımız takımla şimdiki takım aynı değil” sözlerini ekledi.

Fenerbahçe Mahmut Uslu’nun yönetimi eleştiren bu sözlerine cevap verdi.

fenerbahçe mahmut uslu açıklama

“Röportajı Kaçırmayın”

Sarı-lacivertli kulüp yaptığı paylaşımda eski asbaşkanın açıklamalarına gönderme yaptı. Uslu’nun açıklamalarını atıfta bulunan takım “Olağanüstü röportajı kaçırmayın” ifadesine yer verdi. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan ve Ali Koç yönetimini eleştiren röportaja karşı sarı-lacivertli kulüp sessizliğini bozdu.

“Biz 150 milyon Euro parayı koyduk, onlar gibi Bankalar Birliği ile anlaşmaya girmedik” diyen Uslu, Fenerbahçe’deki finansal yönetimi de hedefe almıştı.

Pereira Ne Yapacak?

Kulübün yeni teknik direktörü ise takımıyla çıktığı 15 maçta sürekli değişiklikler yaptı. Hala temel bir kadroya sahip olmayan hoca tepkilerin hedefi oldu. Avrupa Ligi’ne dair yaptığı motivasyon kırıcı yorumlardan sonra hala kesin bir rotasyon bulamayan Pereira takımda istikrar istediğini belirtmişti.

Mesut Özil ile ilgili yeni kararlar alan teknik adam Fenerbahçeli yıldızı hamle oyuncusu olarak kullanacak. Takıma geldiğinden beri beklenen etkiyi bir türlü yaratamayan Özil, iddialara göre as kadroda da yer almıyor.

Kanarya’nın bariz hücum problemini çözmek için hoca, ileri sahaya Pelkas-Valencia-İrfan Can üçlüsünü yerleştirecek. Pereira’nın yeni 11’inde Mesut Özil’in yer almaması halihazırda suların kaynadığı Fenerbahçe’de yeni tartışmalara yol açabilir.