Galatasaray’ın Eski Başkanı Mustafa Cengiz Vefat Kaybetti

Galatasaray’ın 37. başkanlık görevini üstlenen Mustafa Cengiz 28 Kasım 2021 akşamı hayata gözlerini yumdu.

Uzun bir süredir çeşitli hastalıklarla mücadele eden Galatasaraylı kurmayın mide kanseri bulunduğu biliniyordu. Aynı zamanda beyin tümörü de bulunan Cengiz, geçtiğimiz yıl 10 saati geçen kritik bir ameliyat geçirmişti. Ağustos 2021’e kadar sağlığında sancılı bir süreç geçiren 37. Başkan, 2 Eylül 2021’de yoğun bakıma alınmış ve devamlı tedaviye geçiş yapmıştı.

71 yaşında olan Mustafa Cengiz’in vefat haberi ise sarı-kırmızılı camia başta olmak üzere Türk futbolunu yasa boğdu. Galatasaray’ın ardından Süper Lig ekipleri merhum futbol adamı için taziyelerini gönderdi.

mustafa cengiz galatasaray

“Ameliyattan Sonra Galatasaray’ı Sordu”

Eski yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak ise Mustafa Cengiz’in geçirdiği kritik ameliyattan çıktıktan sonra Galatasaray’ı sorduğunu belirtti. Albayrak’ın sözlerine göre Galatasaray sevdalısı Mustafa Cengiz ameliyat sonrası “iyi ki borçlarımızı TL’ye çevirdik” dedi.

3,5 sene boyunca Galatasaray’ın başkanlık koltuğunda oturan Mustafa Cengiz için Fenerbahçe ve Beşiktaş aşağıdaki mesajları yayımladı.

“Galatasaray S.K’nın eski başkanı Mustafa Cengiz’in yaşamını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhumun ailesine, Galatasaray camiasına ve futbolumuza başsağlığı dileriz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.”

Mustafa Cengiz Hakkında

Başkanlık pozisyonuna gelmeden önce Galatasaray’ın Tüzük Tadil Komisyonu’nda yer alan Cengiz, 20 Ocak 2018’de başkan olmaya hak kazanmıştı. 22 Haziran 2021 tarihine kadar hizmet veren eski başkan Dursun Özbek’in yerine geçmiş, kendisinin koltuğunu ise Burak Elmas devralmıştı.