Messi Ballon d’Or Ödülünü 7. Defa Kazandı

Futbol dünyasının en yüksek prestijli ödülü bir kez daha Lionel Messi’ye takdim edildi. Oylama sistemiyle ilerleyen ödül takdiminde Messi 613 oy alırken Robert Lewandowski ise 580 oyda kaldı.

Messi’nin ödülü 7. kez almasından sonra futbolculardan kritik açıklamalar geldi. France Football Genel Yayın Yönetmeni ile Cristiano Ronaldo arasında polemik çıkarken Messi de Lewandowski hakkında konuştu.

“Cristiano’nun Tek Amacı Messi’den Daha Fazla Ödül Almak”

France Football’da yayın yönetmenliğini üstlenen Pascal Ferre, Ronaldo’nun organizasyona katılım göstermediğini ve Messi’yi kıskandığını ifade etti. Ronaldo ise resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Ferre’nin sözlerini yalanladı.

“Kendisi bir yalancı. Çalıştığı yerin reklamını yapmak için benim adımı kullanıyor. Kendisi yüksek prestijli bir ödülün sahibi ve benim Ballon d’Or’un yanı sıra Fransa futboluna saygı duyduğumu da biliyor. Buna rağmen böyle yalanlar söylemesi kesinlikle kabul edilemez. Ferre karantina sebebiyle galada olmadığımı iddia etti. Bu doğru değil.”

lionel messi

Lewandowski Yılın Forveti Oldu

Bayern Münih’in efsanesi olan Lewandowski ise Paris’teki prestijli gecede yılın forveti seçildi. Yıldız golcü 42 maçta 53 gol bulmuş ve Alman panzerinin zaferini birçok kez inşa etmişti. Polonyalı golcü top kontrolü ve maça yön veren futboluyla dikkat çekiyor. Buna rağmen Ballon d’Or ödülünü alamayan Lewandowski için ortalık karıştı.

Sunucu Didier Drogba, Leo Messi’nin adını okuyunca kameralar da Lewandowski’ye döndü. Polanyalı yıldızın yüz ifadesi ise özellikle Bayern Münih hayranlarını üzdü.

“Ballon d’Or’u Lewandowski Hak Etti”

Arjantinli efsane ise ödülü aldıktan sonra açıklama yaptı. Messi bu ödülü gerçekten hak eden futbolcunun Robert Lewandowski olduğunu söyledi. Geçen seneki ödülü alması gerektiğini belirten yıldız yaptığı konuşmada sporcu meslektaşını övmekten çekinmedi.