messi barcelona ayrılık

Lionel Messi Barcelona’dan Ayrıldı, Bir Devir Sona Erdi

Messi Barcelona ekibinden resmi olarak ayrıldı. Futbolcunun 20 yıllık Barcelona kariyeri ile beraber futbol tarihinde bir devir sona erdi.

La Liga’nın dev kulüplerinden olan Barcelona, dünyanın en ünlü futbolcularından biri olan Lionel Messi ile yollarını ayırdığını duyurdu. Geçtiğimiz süreçte ayrılığa dair söylentiler yayılsa da kimse futbolcunun gerçekten takımdan ayrılacağını tahmin etmiyordu.

Kulüp ise geçtiğimiz süreçte Memphis Depay, Emerson Royal, Sergio Agüero ve Eric Garcia gibi isimlerle anlaşmıştı.

lionel messi barcelona'dan ayrıldı

“Finansal Problemler Engel Oldu”

İspanya devinden şok duyuru geldi. Açıklamayı resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapan kulüp, ayrılığın sebebine de açıklama getirdi. Yapılan açıklamada futbolcunun ve kulübün karşılıklı olarak imza atmak istediği fakat finansal problemlerden dolayı tam anlaşma sağlanamadığı belirtildi. İki tarafın da sözleşmede ortak bir zemin bulamasının bir üzüntü kaynağı olduğu da duyuruda yer aldı. Barcelona Messi’nin kulüpte kalamayacağını açıklarken, kariyerinde de başarılar diledi.

14 yaşında giydiği Barcelona formasına 20 yıl sonra veda eden efsanenin ise yeni durağı henüz bilinmiyor. Arjantinli efsane, 20 yıllık kariyerinde Barcelona’nın altyapısında yetişti ve ekibin formasıyla yüzlerce gol attı. Sadece La Liga’da 474 golü bulunan futbolcunun Şampiyonlar Ligi karnesinde ise 120 golü yer alıyor. Çeşitli turnuvalarda toplamda 672 gol ve 305 asistle futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran golcü, Barcelona’ya veda edecek. Onlarca kez kupa heyecanı yaşayan Barça yıldızı böylece bir koca devri kapatmış olacak.