fenerbahçe kadro dışı kalan oyuncular

Fenerbahçe – Yeni Sezonda Kadro Dışı Kalanlar Belli Oldu

Fenerbahçe yeni sezonda kadro dışı kalan futbolcuları duyurdu. Duyurudan sonra sarı-lacivertli ekip genç futbolcu Çağatay Kurukalıp ile anlaştı.

Uzun süredir sarı-lacivertli formayı terleten Caner Erkin de kadro dışı bırakıldı. Caner Erkin’in kadro dışı bırakılmasından saatler sonra Fenerbahçe, Çağatay Kurukalıp’a imzayı attırdı. 19 yaşındaki genç futbolcu imzayı atar atmaz antrenmanlara katılım gösterdi.

Bonservis bedeli ödenmeden formaya bağlanan genç sol bek, 3 sezon boyunca Fenerbahçe’nin çubuklu formasını terletecek. Genç oyuncu ilk antrenmanına günün erken saatlerinde başladı.

fenerbahçe kadro dışı kalan oyuncular - yeni sezon

“Seni Oynatmayı Düşünmüyorum”

Caner Erkin’in menajerinden ise açıklama geldi. Menajer Batur Altıparmak, Vitor Pereira’nın Caner Erkin’e neler söylediğini açıkladı. Deneyimli teknik direktör ise Erkin’e sahada bir yer vermeyi düşünmediğini ve onun bölgesine de farklı bir oyuncunun geçeceğini söyledi. Caner Erkin ise buna karşılık forma şansı için mücadele edeceğini belirtse de, futbolcuya farklı bir takım bulması iletildi.

Kadro dışı bırakılan futbolculardan biri de Sinan Gümüş oldu. Fenerbahçe’nin geri dönen teknik direktörü Vitor Pereira kararını açıkladı.

Pereira, Caulker’i Kadroda İstemiyor

Deneyimli teknik direktörün aklında kadro dışı kalması gereken başka oyuncular da yer alıyor. İddiaya göre Pereira, Steven Caulker’i kafasında şekillendirdiği kadroda görmek istemiyor.

Steven Caulker ise Portekizli teknik adamla anlaşmadan önce Fenerbahçe’ye gelmişti. Caulker için “çalışma yöntemime uygun değil, üçlü savunmada yavaş kalabilir” diyen Pereira, sarı-lacivertli kurmaylardan da yeni bir stoper istiyor. Pereira’nın kadroda görmek istemediği diğer oyuncular ise İsmail Yüksek, Murat Sağlam, Sadık Çiftpınar, Oğuz Kağan Güçtekin, Diego Perotti, Barış Alıcı, Barış Sungur, Kemal Ademi ve Mame Thiam oldu.