Aykut Kocaman Samsunspor

Aykut Kocaman Samsunspor Arasında Yeni Gelişme

Aykut Kocaman Samsunspor tarafından gelen teknik direktörlük teklifine yanıt verdi. Deneyimli hoca 1. Lig ekibi Samsunspor’un teklifini reddetti.

  1. Lig’de 7. sırada yer alan takım hocası Bayram Bektaş ile yollarını ayırdı. Samsun ekibinin kurmayları ise yeni teknik direktör Aykut Kocaman ile temasa geçti. “Gel şampiyon olalım hocam” ifadelerini kullanan Samsunspor’un çağrısına yanıt geldi. Adı diğer ekiplerle anılan 57 yaşındaki teknik direktör Samsunspor’un görev çağrısına hayır dedi.

Aykut Kocaman Hangi Takımla Çalışacak?

Kurt hoca daha önce Başakşehir, Konyaspor, Fenerbahçe, Ankaraspor, İstanbulspor ve Malatyaspor’u çalıştırdı. Kariyerine 3 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 1 Süper Lig şampiyonluğu sığdıran teknik adam en son Başakşehir ile çalıştı. İstanbul ekibi ile 29 karşılaşmaya çıkan Kocaman görevinden 1.14 puan ortalaması ile ayrıldı.

Teknik adam 2 Ekim 2021’den beri hiçbir ekibin başına geçmedi. Kulüplerden gelen teklifi reddeden hoca bu sezon da takım çalıştırmak istemiyor. Samsunspor ise bu yanıt üzerine diğer adaylara yönelecek.

Aykut Kocaman Samsunspor

Samsunspor Yönetiminde Yeni Kadro

Hoca arayışını sürdüren Samsun ekibinde yeni gelişmeler yaşandı. Spor Toto 1. Lig ekibi Bayram Bektaş ile yollarını ayırdıktan sonra kadrosunda yeni kan arıyor. Futbol gelişim direktörü Batu Kaplan’a veda eden Samsunspor’da icra kurulunun yeni yöneticileri belirlendi. Yapılan açıklama doğrultusunda Samsunspor’un sevk ve idaresini dört isim yönetecek. İcra kurulunda ise Yüksel Yıldırım, Veysel Bilen, Soner Soykan ve Suat Çakır yer alacak.

Samsunspor ekibi Spor Toto 1. Lig’de son beş maçında 1 zafer, 1 yenilgi ve 3 beraberlik aldı. Samsun ekibinin bir sonraki rakibi Bandırmaspor olacak. İki ekip 2 Ekim tarihinde karşı karşıya gelecek.