Türkiye – Faroe Adaları

Türkiye – Faroe Adaları Uluslar Ligi Maçı Ne Zaman?

Türkiye UEFA Uluslar Ligi bünyesinde oynayacağı ilk karşılaşmaya hazırlanıyor. A Milli Futbol Takımı aday ekibi UEFA Uluslar Ligi mücadelesinde Faroe Adaları temsilcisiyle karşılaşacak. C Ligi 1. Grup maçı öncesinde 27 Mayıs’ta toplanacak.

Türkiye – Faroe Adaları Maç Bilgileri

Riva’daki idman tesislerinde bir araya gelecek olan futbolcular, hocaları Stefan Kuntz ile turnuva öncesi toplantı düzenleyecek. Saat 15.00’teki basın toplantısından sonra antrenmanlar 28 Mayıs’ta başlayacak. A Milli Ekibi Faroe Adaları’nın da bulunduğu C Ligi 1. Grup’ta yer alıyor.

Uluslar Ligi C Ligi 1. Grup

  • Faroe Adaları
  • Litvanya
  • Lüksemburg
  • Türkiye

Ay-yıldızlı temsilcimiz ilk sınavını 4 Haziran Cumartesi günü saat 21.45’te verecek. Mücadele Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanacak. C Ligi 1. Grup’taki ilk maçtan sonra A Milliler 7 Haziran Salı günü ilk deplasman mücadelesi için yurt dışına gidecek.

Türkiye – Faroe Adaları maçı

Türkiye Uluslar Ligi Maçları

Türkiye – Litvanya maçı 7 Haziran’da başkent Vilnius’ta oynanacak ve Türkiye’nin Uluslar Ligi serüveni devam edecek.

  1. Grup’taki üçüncü maç ise Türkiye – Lüksemburg deplasmanı olacak. A Milli kafilesi Vilnius’ta top sürdükten sonra 8 Haziran’da Lüksemburg’a yolculuk edecek. 11 Haziran’da Lüksemburg Stadyumu’nda oynanacak olan karşılaşmada temsilcimiz bir deplasman sınavı daha verecek.

Türkiye’nin gruptaki son rakibi ise Litvanya olacak. Avrupalı rakibini karşılamak için ülkeye dönecek olan milli takım İzmir’de top koşturacak. Türkiye – Litvanya maçı ise 14 Haziran Salı günü oynanacak.

A Milli Uluslar Ligi Aday Kadro

27 kişilik aday kadro ise Süper Lig’in en iyilerini bünyesinde barındırıyor. Fenerbahçe’den Altay Bayındır, Trabzonspor’dan Uğurcan Çakır ve Rennes’ten Doğan Alemdar kaleci adayları arasında yer alıyor. Defansta ise Mert Müldür, Ferdi Kadıoğlu, Ozan Kabak, Rıdvan Yılmaz, Çağlar Söyüncü, Zeki Çelik, Kaan Ayhan, Cenk Özkaçar, Merih Demiral ve Eren Elmalı gibi isimler yer alıyor.

Orta saha ve forvet hatlarındaki isimler ise Yunus Akgün, Kerem Aktürkoğlu, Cengiz Ünder, Berkan Kutlu, Dorukhan Toköz ve Halil Dervişoğlu oldu. Bu isimlerin yanı sıra Hakan Çalhanoğlu, Doğukan Sinik, Orkun Kökçü, Salih Özcan, Enes Ünal, Tiago Çukur, Serdar Dursun ve Umut Bozok da aday kadroda yer buldu.