Türkiye – Lüksemburg

Türkiye – Lüksemburg Maçı Ne Zaman, Hangi Kanalda?

Türkiye – Lüksemburg karşılaşması UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup bünyesinde oynanacak. Ay yıldızlı A Milli ekibi 22 Eylül akşamı Lüksemburg ile kozlarını paylaşacak. Türkiye’de oynanacak karşılaşmada A Milli’nin hedef bir üst lige çıkmak olacak.

Hanesine 12 puan yazdıran milli futbol takımımız henüz kalesinde gol görmedi. Alman teknik direktör Stefan Kuntz ile 11 maça çıkan ekibimiz karnesine 7 zafer, 2 yenilgi ve 1 beraberlik yazdırdı.

Türkiye – Lüksemburg Maçı Ne Zaman?

Türkiye, Uluslar C Ligi 1. Grup’un lideri olarak yoluna devam ediyor. Gruptaki 5. maç ise Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanacak. Mücadele 22 Eylül Perşembe akşamı saat 21:45’te başlayacak. Karşılaşmanın hakemi ise Almanya Futbol Federasyonu’ndan Tobias Stieler oldu. Türkiye – Lüksemburg maçı TRT 1’den naklen ekranlara gelecek.

A Milli Takım Kadrosunda Kimler Var?

Yakın zamanda A Milli kadrosunda çeşitli değişiklikler yaşandı. Salih Özcan sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkarıldı. Merih Demiral’ın forma giyip giymeyeceği ise henüz kesinlik kazanmadı.

Kaleci: Altay Bayındır, Doğan Alemdar, Uğurcan Çakır

Savunma: Zeki Çelik, Onur Bulut, Kaan Ayhan, Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak, Merih Demiral, Ferdi Kadıoğlu, Eren Elmalı, Rıdvan Yılmaz

Orta Saha: Cengiz Ünder, Berkan Kutlu, Yunus Akgün, Kerem Aktürkoğlu, İrfan Can Kahveci, İsmail Yüksek, Orkun Kökçü, Serdar Dursun, Tolga Ciğerci, Serdar Gürler, Halil Dervişoğlu, Enes Ünal

Türkiye – Lüksemburg

Türkiye C Ligi’nde 12 Puan Topladı

Ay  – Yıldızlı temsilcimiz grup karşılaşmaları boyunca kalesinde hiç gol görmedi. Önceki maçlarda alınan sonuçlar ise göğsümüzü kabarttı.

  • Türkiye – Faroe Adaları: 4-0
  • Türkiye – Litvanya: 6-0
  • Türkiye – Lüksemburg: 2-0
  • Türkiye – Litvanya: 2-0

Kuntz yönetimindeki milli takımda mutlak plan B Ligi’ne dönüş olacak. Türkiye – Lüksemburg karşılaşmasında alınacak sonuç B Ligi biletini getirebilir. A Milli ekibinin bir üst lige çıkması için Lüksemburg maçında en az 1 puan alması gerekiyor.