Ricardo Queresma

Ricardo Queresma Süper Lig İçin Sinyal Verdi

Ricardo Quaresma Süper Lig için olumlu sinyaller verdi. 38 yaşındaki sağ kanat futbola devam etme konusunda kararlı.

Temmuz 2022’den beri kulüpsiz olan Quaresma son olarak Vit. Guimaraes’te forma giydi. Geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş’ta forma terleten Quaresma siyah-beyazlı forma ile özdeşleşmişti. Bu süreçte taraftarın gözünde yıldızlaşan sağ kanat daha sonra Kasımpaşa’ya transfer oldu.

Quaresma kariyeri boyunca Barcelona, Inter, Chelsea, Beşiktaş, Al-Ahli ve Porto gibi ekiplerde forma terletti. 40 yaşına yaklaşan ve futbola devam etmek isteyen Quaresma Süper Lig için tekrar yeşil ışık yaktı.

Ricardo Queresma

Süper Lig’e Dönmeyi İstiyor

Emekliliğe sıcak bakmayan Quaresma Süper Lig bünyesinde 253 karşılaşmaya çıktı. Beşiktaş ve Kasımpaşa formalarıyla 42 gol kaydeden futbolcu karnesine 78 asist de yazdırdı. Geçtiğimiz süreçte Süper Lig’e sıcak baktığını belirten sağ kanat aşağıdaki ifadelere yer verdi.

“Henüz kramponlarımı asmak istemiyorum, futbol oynamaktan mutluyum ve devam edeceğim.”

Quaresma tüm kariyeri boyunca pek çok farklı ekipte 670 maça çıktı. Bu mücadelelerde 109 gol ve 164 asist kaydeden futbolcu 45 bin dakika süre aldı. Yıldız futbolcu Şampiyonlar Ligi, Avrupa Şampiyonası ve Türkiye Kupası’nda şampiyonluk yaşadı.

Hangi Ekiple Görüştüğü Bilinmiyor

Quaresma’nın hangi ekiple temasa geçtiği henüz bilinmiyor. Fakat 38 yaşındaki sağ kanat yüksek ihtimalle tekrar Süper Lig’e dönecektir. Futbolumuz otuz beş yaşını geçmiş futbolcular için fevkalade bir alan sunuyor. Dolayısıyla Quaresma’yı yeni bir Süper Lig ekibi ile görmemiz gayet olası.