Adana Demirspor Mustafa Kapı Transferini Duyurdu

Adana Demirspor Mustafa Kapı transferini bitirdi. 19 yaşındaki genç orta saha oyuncusu Mustafa Kapı Lille’den ayrılarak Adana Demirspor’a transfer oldu.

Süper Lig’de 6. sırada yer alan ve ilk yarıda hanesine 30 puan yazdıran Adana temsilcisi bomba bir transfer yaptı. Takım kurmayları Fransa’nın Türk gücü olarak anılan Lille ile masaya oturdu. Görüşmelerden sonra Adana Demirspor Mustafa Kapı için imzayı kaptı. Galatasaray’ın altyapısında oynayan ve geçtiğimiz yıl Lille’ye transfer edilen genç sporcunun yeni durağı Adana ekibi oldu.

mustafa kapı adana demirspor

 

Yetiştirme Bedeline Transfer Olmuştu

Mustafa Kapı önümüzdeki 3.5 yıl boyunca mavi şimşeklerin formasını terletecek. Lille’de forma şansı bulamayan orta saha oyuncusu, Fransız ekibi ile 2025 yılına kadar anlaşmıştı. Kendisi A Takım’da forma hakkı alamayınca Lille OSC 2’ye aktarılmış ve burada top koşturmuştu.

Lille ise transferi resmi olarak duyurup genç futbolcusuna başarılar diledi.

Ağustos 2020’de Galatasaray’dan 300 bin Euro yetiştirme bedeliyle Lille’ye geçiş yapan Mustafa Kapı, futbol kariyerine 2014’de Denizlispor altyapısında başladı. Daha sonra Galatasaray’a transfer olan ve U liglerinde 60 üzeri gol kaydeden orta saha oyuncusu Avrupa biletini aldı. Takımında formasız kaldıktan sonra OSC 2’ye aktarılan futbolcu Türkiye’ye geri döndü.

Kapı Lille transferinde “Avrupa’da futbol oynamak istiyorum, hayalim burada kalmak” demişti. İlerleme kaybetmediği sebebiyle forma hakkı alamayan genç orta saha Adana Demirspor’da ilerlemeye çalışacak.