beşiktaş

Beşiktaş’ta 12 İsim Karantinaya Girdi

Beşiktaş koronavirüs pençesine düştü. Takımda Önder Karaveli de dahil olmak üzere 12 isim karantinaya girdi. 9 futbolcunun yanı sıra antrenör ve personeller de izolasyon sürecine başladı.

Süper Kupa zaferiyle canlanan Beşiktaş’ta karşılaşma sonrasında kriz baş gösterdi. Teknik adam Önder Karaveli ile beraber ilk önce üç oyuncunun testi pozitif çıktı. Geçtiğimiz gün yapılan testlerle beraber pozitif sonuç sayısı 11’e yükseldi. Şüpheli futbolcuyla beraber karantinaya giren siyah-beyazlı sayısı 12 oldu.

TFF’ye Erteleme Başvurusu

Çıkan sonuçlardan sonra adeta kadrosu felç olan Beşiktaş TFF’ye başvuruya bulundu. Önümüzdeki günlerde test sonuçlarına göre Beşiktaş, Rizespor öncesi kesin kadrosunu duyuracak. Ekip eğer 9 kişinin altına düşerse hükmen yenilgi riskiyle karşı karşıya gelecek.

Fakat gün içerisinde gelen yeni bir güncellemeyle bu risk büyük oranda ortadan kalktı. Oğuzhan Özyakup, Salih Uçan, Güven Yalçın ve Necip Uysal Beşiktaş – Çaykur Rizespor maçı için kadroya dahil edildi.

Halim Okta Göreve

Sergen Yalçın’dan sonra yoluna Önder Karaveli ile devam etme kararı alan Beşiktaş, yeni hocasıyla son dönemde toparlanma belirtileri gösterdi. Süper Kupa’yı müzesine götüren ekip maalesef sevincini uzun süre yaşayamadı. Süper Lig’de Rizespor karşısına çıkmaya hazırlanan Beşiktaş’ın hocası karantinaya girdi.

Önder Hoca’nın virüse yakalanmasından sonra kurmaylar takımın başına Serdar Topraktepe’yi getirdi. Yardımcı antrenör ise geçtiğimiz gün yapılan test sonucunun pozitif çıkmasıyla Karaveli’ye katıldı. Durum böyle olunca Beşiktaş’ın başına futbol akademisinde antrenörlük görevi üstlenen Halim Okta geçecek.

Halim Okta Rizespor maçında Karaveli ve Topraktepe’nin eksikliğini giderecek.

beşiktaş vaka sayıları

Kadın Futbol Takımı’nda 10 Vaka

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı da virüs şokuyla karşı karşıya kaldı. Ekibin teknik direktörü Mesut Kır da dahil olmak üzere 8’i oyuncu olan toplamda 9 kişi virüse yakalandı. Böylece toplamda 10 kişi karantina sürecine girdi. 9 Ocak akşamı oynanacak Hatayspor maçı öncesinde Beşiktaş’ta planlar değişti.

Mesut Kır’ın eksikliğinde Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın başında Teknik Sorumlu olarak Gizem Başkaya yer alacak. Gizem Hoca halihazırda Atletik Performans ve Yardımcı Antrenörlük rolünü üstleniyor.