Antalyaspor Avrupa Üçüncüsü Oldu

Fraport TAV Antalyaspor namağlup unvanıyla Avrupa’da üçüncü oldu. Süper Lig’de çıktığı son 15 maçta yenilgi yüzü görmeyen ekip yenilmezlik kulvarında üçüncülüğe yerleşti. Akdeniz ekibinin önünde ise Liverpool ve Milan var.

Süper Lig’de son olarak Kasımpaşa karşısına çıkan Antalyaspor zafer serisini devam ettirdi. Kasımpaşa ekibinin karşısından 4-2’lik zaferle ayrılan takım hanesine 3 puan daha yazdırdı. Karşılaşmada goller ise sırasıyla Freddy, Naldo, Haji Wright ve Gökdeniz Bayraktar’dan geldi.

Son haftalarda yenilgiyi unutan Antalyaspor 15 maçlık bir yenilmezlik serüvenine imza attı. Nuri Şahin ile müthiş bir formül yakalayan Akdeniz takımının arkasında ise dev isimler var.

Liverpool’u Yakın Takip Ediyor

İngiltere Premier Lig’de 2. sıraya yerleşen Liverpool ise son 17 maçta yenilgi yüzü görmedi. Bu noktada Süper Lig ekibiyle benzer bir performans gösteren Liverpool, yenilmezlik yarışında zirveye yerleşmeyi başardı.

Yarışta ikincilik ise Serie A ekibi Milan oldu. Antalyaspor ile aynı istatistiği paylaşan Milan da 15 maçtır mağlubiyet görmedi. Avrupa’nın yenilmez ilerleyen dev kulüplerinin arasına Nuri Şahin’in ekibi de katılmış oldu. Sezonun başındaki performansını aratmayan Fraport TAV Antalyaspor yeni hocasıyla müthiş bir yükselişe geçti.

Deplasman tarafında gösterdiği performansta da 7 ekipten biri oldu. Antalyaspor ekibi deplasmanda namağlubiyet unvanıyla Avrupa devlerinin arasına girdi.

Antalyaspor namağlup

Antalya 4 – 2 Kasımpaşa

Kasımpaşa’nın tüm golleri ise Umut Bozok’tan geldi. Bozok 37’de ve 90+6’da Antalya ekibin ağlarını sarsmayı başardı. Uzatmalarla devam eden 37. hafta mücadelesi Nuri Şahin’in hanesine 3 puan ekledi. Geride kalan 37 haftada karnesine 58 puan yazdıran takım 7. sıraya yerleşti.

Sahadan mağlubiyetle ayrılan Kasımpaşa ise Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Sevkin sebebi ise 15 Mayıs’ta oynanan karşılaşmada yapılan tezahüratlar oldu. PFDK’nın “Çirkin ve kötü tezahüratlar sebebiyle” açıkladığı ceza Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi doğrultusunda verildi.