Derbi Hakemi Arda Kardeşler’e Kripto Cezası

Beşiktaş – Fenerbahçe derbisini yöneten Arda Kardeşler’e ceza verildi. Karşılaşmada kura atışını Bitcoin ile yapan hakemin PFDK’ya sevkine karar kılınmıştı.

Geçtiğimiz gün 6 spor kulübü çeşitli sebepler aracılığıyla Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. PFDK yolcusu olan ekiplerin yanı sıra Süper Lig hakemi Arda Kardeşler de ceza aldı. Merkez Hakem Kurulu’ndan gelen karar doğrultusunda Arda Kardeşler’in cezası belli oldu.

Beşiktaş – Fenerbahçe maçında para atışını Bitcoin ile gerçekleştiren Arda Kardeşler 15 gün Hak Mahrumiyeti Cezası aldı.

Bitocin Logolu Madeni Para Kullandı

Bir kripto para birimi olan Bitcoin’in somut bir varlığı bulunmuyor. Fakat kripto birimini temsil etmek adına sembolik madeni paralar bastırılıyor. Bu paraların üzerinde de kripto dünyasının en büyük birimi olan Bitcoin’in logosu bulunuyor.

Hakem Arda Kardeşler ise kura atışında bu madeni parayı kullandı. Demir para ile atış yapması gereken hakem Josef de Souza ve Altay Bayındır için kale-top kurasını belirledi. Kale top seçiminde hakemin normal madeni para kullanmaması PFDK’ya sevkine neden oldu.

arda kardeşler bitcoin

6 Kulüp PFDK’ya Gönderildi

Süper Lig’in sonuna yaklaşırken 6 kulüp de Disiplin Kurulu’na sevk edildi. TFF Hukuk Müşavirliği yürüttüğü soruşturmalar sonrasında Fenerbahçe, Trabzonspor, Göztepe, İttifak Holding Konyaspor, Yukatel Kayserispor ve Kasımpaşa hakkında karar aldı.

Kayserispor ekibi Yeni Malatyaspor maçındaki saha olayları sebebiyle maddi cezaya çarptırıldı. İttifak Holding Konyaspor ekibi de Hatayspor maçında yaşanan olaylardan sonra aynı sebeple ceza aldı.

Listedeki diğer ekiplerin sevk sebebi ise yapılan kötü ve çirkin tezahüratlar oldu.

Josef de Souza Tedbirli Olarak Sevk Edildi

Hakem Arda Kardeşler ve Süper Lig ekiplerinin yanı sıra Beşiktaş forması terleten Josef de Souza’da kurula gönderildi. Göztepe karşısındaki mücadelede kural dışı harekette bulunduğu belirtilen Souza maçta kırmızı kart görmüştü.