Beşiktaş, Anthony Nwakaeme ile Anlaşmaya Yakın

Uzun bir süredir devam eden transfer görüşmeleri sonrası Beşiktaş, Anthony Nwakaeme birlikteliği gerçekleşiyor. Yıldız futbolcunun transfere sıcak baktığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl Trabzonspor forması ile Süper Lig’de şampiyonluk heyecanı yaşayan etkili golcü daha sonra Karadeniz ekibine veda etti. Kulüp kurmayları ile belirli şartlar üzerinde uzlaşma sağlayamayan futbolcu yapılan yıllık ödeme teklifine de olumsuz yanıt verdi. Süper Lig’de kupa kaldırdıktan sonra Suudi Arabistan’a yolcu olan futbolcu bir süredir Al Fahya’nın formasını terletiyor.

Ancak görünen o ki Nwakaeme’nin Süper Lig öyküsü henüz bitmiş değil. Lig devlerinin transfer odağına giren futbolcu yakın zamanda Beşiktaş ile görüştü. Yapılan görüşmeler ise olumlu bir transfer anlaşmasını işaret ediyor.

Anthony Nwakaeme

Beşiktaş, Nwakaeme İçin Al Fahya ile Görüşecek

Siyah – B eyazlı transfer yetkililerine olumlu sinyaller veren futbolcu kulüp yetkililerini Al-Fahya’ya yönlendirdi. “Ben imzayı atarım” diyen futbolcu Beşiktaş’ın önce Al Fahya kurmayları ile masaya oturmasını istiyor.

Nijeryalı golcü bunun için “Siz doğrudan Al-Fahya ile iletişime geçin ve uzlaşma sağlayın. Sonrasında ben hiçbir problem çıkarmadan Beşiktaş’a imzayı atarım. Fakat talebin benden kulübe gitmesinin mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Bunun en doğrusu kulüpten bana teklif gelmesidir” ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş’in direktifleriyle transfer listesine giren 33 yaşındaki hücum oyuncusu ayrılma isteğini kulübe bildireceğini söyledi. Fakat bunun için önce Kartal’ın temasta bulunması gerekiyor.

Nwakaeme’nin Trabzon Karnesi

Önceki yıl Süper Lig’de 30 maça çıkan futbolcu Trabzonspor forması ile rakip ağları 13 kez sarstı. 13 golüyle şampiyonluğun mimarlarından olan futbolcu karnesine 10 asistlik etkileyici bir performans da yazdırdı.

Bordo – Mavili ekiple yeni sözleşme imzalamaktan vazgeçen 33 yaşındaki sporcu daha sonra Suudi Arabistan liglerine transfer oldu. Fakat ilerleyen günlerde Nijeryalı golcü Siyah – Beyazlı Süper Lig devinin transfer sözleşmesine imza atabilir.