Galatasaray’da Dev Transfer

Galatasaray’da Dev Transfer İddiaları

Galatasaray’da taraftarı üzen ayrılık haberleri geldi. Sarı – Kırmızılı ekibin yollarını ayırmayı planladığı isimlerden biri belli oldu. Şampiyonluk mücadelesinde transferde hata yapmak istemeyen Okan Buruk ve ekibi yakın zamanda bazı isimlere veda edecek. Ara transfer sürecinde etkili bir kadro kurmak isteyen Galatasaray, Florya’da son kez çalışacak isimlerden bazılarını belirledi.

İlerleyen süreçte Galatasaray Van Aanholt’un yakın zamanda ekiple yollarını ayıracağına kesin gözüyle bakılıyor. Çoktan saha formüllerinden çıkarılan futbolcunun sözleşmesi önümüzdeki günlerde feshedilecek. Galatasaray kurmayları ise sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Van Aanholt İçin Kasımpaşa Formülü

Selçuk İnan’ın hocalığını yaptığı Kasımpaşa ekibi ise transfer oklarını Hollandalı futbolcuya çevirdi. Sol bek pozisyonunda görev alan Van Aanholt’u Kasımpaşa formasıyla görmek isteyen yetkililer hazırda bekliyor.

Futbolcunun Sarı – Kırmızılı Süper Lig devi ile sözleşmesini feshetmesinin hemen ardından transfer görüşmeleri başlayabilir. Kasımpaşa Van Aanholt için resmi teklif çalışmalarını başlattı. Van Aanholt ise geçtiğimiz süreçte taraftar tarafından olumsuz tezahüratlar ile karşılanmış ve yuhalanması ile gündeme gelmişti.

Galatasaray’da Dev Transfer

Galatasaray Icardi’yi Gönderecek İddiası

Sarı – Kırmızılı formayı teslim eden futbolcu iddiaları arasında Mauro Icardi’nin de adı geçti. İtalyan futbol basınında yer alan iddialara göre Icardi, ilerleyen günlerde Inter’e geri dönebilir. Haberlerde yer alan detaylar Galatasaray’ın Icardi’yi gönderip sezonun sonunda bir başka büyük isimle anlaşacağını işaret ediyor.

İddialara göre Aslan’da hedef Edin Dzeko’yu formaya bağlamak olacak. İtalyan basınından gelen haberlerde Galatasaray, Dzeko transferi için 2 yıllık bir sözleşme hazırlıyor. Dzeko ise Inter’de kalmaya sıcak bakıyor ve Galatasaray’ın teklifine olumsuz yanıt verebilir.

Boşnak futbolcunun Galatasaray ile bir geleceği olup olmayacağı konusu henüz kesin değil. Fakat Icardi gelecek sezonda formasında taşıdığı renkleri değiştirebilir. Yıllık 12 milyon Euro kazanarak Sarı – Kırmızılı kasada yük oluşturan futbolcu yerini Dzeko’ya bırakabilir.