önder karaveli

Beşiktaş Taraftarından Önder Karaveli’ye Destek

Geçtiğimiz gün yeni teknik direktörü ile anlaşan Beşiktaş, Valerien Ismael ile ilk antrenmanını yaptı. Takımın önceki hocası Önder Karaveli ise çalışmaları tribünlerden izledi.

Siyah-beyazlılarda Trabzonspor maçı öncesi hazırlıklar sürüyor. Ligde son 5 maçında ancak kez 2 galip gelen Kartal hanesine 46 puan yazdırdı. Düşüşü önlemek isteyen kurmaylar Önder Hoca ile yollarını ayırma kararı aldı. Akabinde West Brom’un kapısını çalan Beşiktaş’ın yeni hocası Valerien Ismael oldu.

Ayağının tozuyla idmanlara başlayan Fransız çalıştırıcı ekibiyle yoğun bir idman sürecine girdi. Sergen Yalçın’dan sonra takımı toparlayan Önder Karaveli ise idmanı tellerin ardından seyretti.

Taraftardan Destek Mesajları Yağdı

Çalışmaları tribünlerden izleyen Karaveli’ye taraftardan destek mesajları yağdı. Siyah-beyazlı camia, Trabzonspor maçı öncesi hızlı bir operasyonla teknik direktörü değiştiren yönetim kuruluna sitem etti. Beşiktaşlılar sezon sonuna kadar Önder Karaveli ile devam edilmesi gerektiğini düşünüyordu.

Hocanın antrenmanları tek başına izlediği görüntüleri kameraya yansıdı. Sosyal medyada yer alan görüntüler taraftarın tepkisine neden oldu. “Önder Hoca’ya yanlış yaptınız, kendisiyle devam etmeniz gerekirdi” gibi tweetler atılırken fotoğraf da binlerce beğeni aldı.

İlk 20 dakikasının basına açık olduğu idman süreci ısınma hareketleriyle başladı. Josef de Souza ve Miralem Pijanic ise kadrodan ayrı olarak antrenmanlara katıldı.

önder karaveli beşiktaş

Gomez Uyarmıştı

Taraftarın büyük bir çoğunluğu Valerien Ismael’in Beşiktaş için etkili bir formül bulamayacağını düşünüyor. Mario Gomez’in hakkında “antrenmanları çok zor geçer, futbolcular hazırlıklı olsun” dediği Ismael, geriye kalan 8 maçta siyah-beyazlıları çalıştırmaya devam edecek. Teknik adam sözleşme doğrultusunda 100 bin Euro ödeme alacak.

İki yardımcısıyla beraber İstanbul’a gelen Ismael’in ekibinde Önder Karaveli de yer alacak.

Beşiktaş son sınavına 19 Mart akşamı Hatayspor karşısında çıktı. 1-1’lik beraberlikten sonra siyah-beyazlılar 3 Nisan akşamına hazırlanacak. Trabzonspor – Beşiktaş maçı Pazar akşamı saat 20.30’da başlayacak.

Portekizli Teknik Direktör Açıklaması

Başkan Ahmet Nur Çebi basın toplantısında ilginç açıklamalarda bulundu. Fransız teknik adamla anlaşmadan önce kurulun Portekizli bir çalıştırıcıyla görüştüğü ortaya çıktı. “Adını şu an hatırlamıyorum” diyen Çebi, masaya oturdukları teknik direktörün 4,5 milyon Euro talep ettiğini ifade etti.

Başkan’ın açıklamalarından sonra Valerien Ismael ise “gururla doluyum çünkü Türkiye ve Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birine geldim” dedi. 46 yaşındaki teknik direktör “Hırslı bir çalıştırıcıyım ve büyük sorumluluk hissediyorum” ifadelerini kullandı.