galatasaray

Galatasaray Başkanlık Seçimlerine Gidiyor

Galatasaray olağan genel kurulunda çıkan kararlarda Burak Elmas yönetimi onaylanmadı. 38. başkan ve yönetim kurulunun mali yönetimi ibra edildi. Fakat yönetim süreci kuruldan onay alamadı. Sarı-kırmızılı Süper Lig devi başkanlık seçimlerine gidecek.

2021 yılı için düzenlenen toplantı Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Kulübün 2021’de geçirdiği tüm süreç mercek altına alındı. Faaliyet özetinden sonra yöneticilerin idari ve mali yönetim sürecinin oylaması başladı. Oylamada Mustafa Cengiz dönemi de yer aldı ve toplamda 8 sandık kuruldu.

İki farklı dönemin Galatasaraylı kurmaylarının takdirine sunulduğu toplantıdan kritik bir sonuç çıktı. Kulübün 38. başkanı Burak Elmas’ın idari süreci genel kurul toplantısında ibra edilmedi.

801 Oy Geçit Vermedi

Elmas’ın idari yönetim süreci sınıfta kaldı. Yapılan oylamada 566 oy idari sürecin ibra edilmesi yönünde çıktı. 801 oy ise Başkan Elmas ve kurmaylarının yönetimini onaylamadı. 29 üyenin çekimser kaldığı oylamada sonuç seçim oldu.

İbra edilmeyen güncel Galatasaray yönetimi Mayıs 2022’de el değiştirecek. Toplantıda çıkan sonuçtan sonra başkan “Hakkınızı helal edin, vermiş olduğunuz kararı tüzüğümüz doğrultusunda uygulamaya sokacağız” dedi.

16 Haziran tarihinden 31 Aralık’a kadar yapılan mali faaliyetler ise kuruldan onay aldı. Oylamaya sunulan mali yönetim sürecinde 718 ibra oyu çıktı. 638 oyun aleyhe verilmesi ise dikkat çekti.

galatasaray başkanlık seçimleri

Galatasaray Başkanlık Seçimleri Mayıs’ta

Fatih Terim ile yolların ayrılmasından sonra sarı-kırmızılı yönetime olan tepki giderek büyüdü. Süper Lig’de zirve yarışından geride kalan Galatasaray’da değişim sesleri giderek yükseldi. Kurul toplantısında yönetimin değişmesini talep eden Galatasaray önümüzdeki ay sandığa gidecek.

“Fatih Terim süreci böyle yönetilmemeliydi.”

Sarı-kırmızılıların eski başkanı Faruk Süren ise konu hakkında açıklama yaptı. Burak Elmas yönetiminin ibra edilmemesini eleştiren Süren “Başkan hatalar yaptı ama son 6 ayda büyük işlere de imza attı” dedi.

“Fatih Terim konusu böyle bitmemeliydi, bu konuda size hak veriyorum. Ama Allah rahmet eylesin, Mustafa Başkan da iki kez ibra alamadı. Başkan başa geçtiğinde borcumuz 600 milyondu. Kendisi ayrıldığında kulübün borcu 1 milyar 600 milyona çıkmıştı.”

Oylamayı hedef alan Faruk Süren Burak Elmas’a haksızlık yapıldığının altını çizdi.