Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktörü Valerien Ismael İmza Atmaya Geliyor

Beşiktaş yeni teknik direktörü Valerien Ismael ile anlaştı. Fransız teknik adam bu gece İstanbul’da olacak. Ismael önümüzdeki 8 maç boyunca siyah-beyazlıları yönetecek ve ilk olarak Trabzonspor karşısına çıkacak.

Siyah-beyazlıların sportif direktörü Ceyhun Kazancı yeni teknik adamı geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. 46 yaşındaki teknik direktör ile prosedür süreci neredeyse tamamlandı. Sezon sonu yaklaşırken Önder Karaveli ile yollarını ayıran Beşiktaş, önümüzdeki 8 maçta Valerien Ismael ile dikiş tutturmaya çalışacak.

Karaveli ile sezonu kapatmak isteyen Beşiktaş, hızlı bir operasyonla teknik direktörünü değiştirdi. Artı bir yıllık anlaşmaya imza atan siyah-beyazlı takım Fransız hocasıyla buluştu.

Üç Yardımcısıyla Gelecek

Sözleşme öncesi West Bromwich Albion’u çalıştıran 46 yaşındaki hoca Beşiktaş’a yardımcılarıyla beraber gelecek. Barnsley’den West Brom’a 2 milyon Pound karşılığında geçiş yapan direktör, siyah-beyazlılardan da 100 bin Euro ödeme alacak.

Süper Lig’in kartalı 8 karşılaşma için kasasından 100 bin Euro çıkaracak. Bu süreçte teknik direktör ve yardımcılarına ev ve araba da sunulacak. 1+1 yıllık anlaşmada hocaya ve ekibine de 5 adet gidiş dönüş uçak bileti tahsis edilecek.

valerian ismael beşiktaş

WBA Öncesi Barnsley ve Wolfsburg’u Çalıştırdı

46 yaşındaki teknik adam daha önce LASK Linz, Nürnberg, Barnsley, Wolfsburg ve Hannover 96 gibi ekipleri çalıştırdı. Hocanın Beşiktaş’tan gelen teklifi kabul etmeden önce Mario Gomez ile görüştüğü ortaya çıktı.

Valerien, Gomez ile konuşarak siyah-beyazlılar hakkında bilgi alırken Gomez de Beşiktaş’a uyarıda bulundu.

“Hırslı Bir Hoca”

Efsane futbolcu Valerien için Beşiktaşlı futbolcuları idmanlara dair uyardı. “Antrenmanlar pek ağırdır, formda olmayanı affetmez” diyen Gomez, yeni teknik adama dair hazırlıklı olun çağrısı yaptı.

Sportif Direktör Ceyhun Kazancı’nın “başarıya aç bir hoca” olarak tarif ettiği Ismael, anlaşmaya imza atmadan önce siyah-beyazlıların maçlarını izledi. Fakat Beşiktaş camiası hocanın formüllerinin etkili olmayacağından endişe ediyor. 3-4-3 sistemini benimseyen hocanın planlarına göre birçok futbolcunun forma şansı kayboluyor.

Fransız çalıştırıcı top üstünlüğünden feragat ederek rakibe baskı kurmaya odaklanıyor. Hocanın formüllerine göre Teixeira, Rosier ve Rıdvan Yılmaz kadro dışı kalabilir.

İlk Sınavı Lidere Karşı

Yeni hoca ilk sınavını lider Trabzonspor karşısında verecek. Halihazırda 46 puanla 8. sırada yer alan Beşiktaş, 3 Mart akşamı Trabzonspor ile kozlarını paylaşacak. Siyah-beyazlılar son 5 maçta 2 zafer, 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldı.