mesut özil ozan tufan

Mesut Özil ve Ozan Tufan Hocayla Tartıştı, Kadro Dışı Kaldı

Fenerbahçe’de Mesut Özil ve Ozan Tufan kadro dışı kaldı. İsmail Kartal ile tartışan futbolcuların Konyaspor mücadelesi sonrası yaşanan problemlerden sonra kadrodan çıkarıldığı duyuruldu.

Takımın kaptanlarından olan Mesut Özil ve yakın zamanda Fenerbahçe’ye dönen Ozan Tufan süresiz kadro dışı kaldı. Konyaspor karşılaşmasında maçın ilk ayağında oyundan alınan Özil’in de hocaya tepki gösterdi. Maçtan çıkarılması konusunda sitem eden futbolcunun kullandığı ifadeler de detaylar arasında yer aldı.

İsmail Kartal’a isyan eden Mesut Özil “Sahada daha fazla kalmalıydım, katkı verebilirdim” dedi.

Ozan’dan Forma Adaleti Çağrısı

Watford’dan dönen Ozan Tufan da benzer şikayetlerde bulundu. Tufan toplantıda İsmail Hoca’ya “Hocam adaletli davranman lazım. Formayı adil bir şekilde dağıtmalısın” ifadelerini kullandı. Üst üste gelen şikayetlere karşın İsmail Kartal’ın sessizliğini bozmadığı belirtildi. Fakat teknik adam sitemler üzerine Fenerbahçe yönetim kuruluyla konuştu.

Futbolcularıyla anlaşmazlık yaşayan Kartal, sarı-lacivertli kurmaylarla konuştuktan sonra açıklama geldi. Kulübün resmi yayın organları üzerinden iki futbolcunun süresiz olarak kadro dışı kaldığı açıklandı. İki oyuncu antrenmanlarına Dereağzı tesisinde devam edecek.

mesut özil ozan tufan fenerbahçe

Rojin Tufan’dan İlginç Paylaşım

Futbolcuların kadrodan çıkarılması üzerine Ozan Tufan’ın eşinden ilginç bir paylaşım geldi. Rojin Tufan sosyal medya hesabı üzerinde “Hak etmediğin bir muamele gördüğünde unutma” hadisini paylaşarak eşinin kadrodan çıkarılmasına gönderme yaptı.

Sırada Jose Sosa ve Enner Valencia Var

Mesut Özil ve Ozan Tufan hakkında gelen karar camiada bomba etkisi yarattı. Fakat kulübe yakın seslere göre Jose Sosa ve Enner Valencia da benzer bir sürece girdi. Ekvadorlu golcü Valencia’nın yaptığı hareketlerden sonra kadrodan çıkarılabileceğinin altı çizildi.

İddialara göre Arjantinli futbolcu Jose Sosa beklenilen eşiği aşamadı. Dolayısıyla Sose’nin de kadro dışı kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Fakat bu iki futbolcuya dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Süper Lig’de 3. sırada devam eden Kanarya son haftalarda yenilgi yüzü görmedi. 53 puanla Konyaspor’u yakından takip eden takım son beş maçta 4 zafer aldı. Karnesine bir beraberlik yazdıran sarı-lacivertliler de işler yolunda gidiyor.