mustafa cengiz

Eski Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Yoğun Bakımda

Galatasaray’ın eski başkanı Mustafa Cengiz yoğun bakıma alındı. Sabah saatlerinde hastaneye kaldırılan Başkan Cengiz’in durumu hakkında açıklama geldi.

Sarı-kırmızılıların bir önceki başkanlık görevini yürüten Mustafa Cengiz sabah saatlerinde iyi hissetmediğini söyledi. Fenalık geçirdikten sonra hastaneye sevk edilen 37. Galatasaray başkanı için tedavi süreci başladı.

Rahatsızlığı hakkında hastaneden açıklama geldi. Acıbadem Maslak Hastanesi’nde tedavi gören sarı-kırmızılı kurmayın henüz hayati riskinin bulunmadığı ifade edildi.

“Hayati Risk Bulunmuyor”

Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Yeşim Eralp, Mustafa Cengiz’in müdahale esnasında nöbet geçirdiğini bildirdi. Eral, hızlı müdahale sayesinde durumunun stabilize edildiğini de ekledi. Hasta servisinde takip sürecine giren Mustafa Cengiz’in ilk değerlendirme sonrasında kritik bir sorunu bulunmuyor.

Geçtiğimiz yıl tekrar hastane ziyaretinde bulunan deneyimli spor adamının halsizlik sorunu olduğu biliniyordu. Sürekli kilo kaybı yaşadığını belirten eski başkan, daha önce mide kanseri tedavisi de görmüş ve sevenlerini endişelendirmişti. Galatasaraylı spor adamı geçtiğimiz aylarda başkanlık görevini Burak Elmas’a devretmişti.

mustafa cengiz yoğun bakım

Geçmiş Olsun Mesajları Yağdı

71 yaşındaki eski spor yöneticisinin şu anda uyutulduğu belirtiliyor. Sedasyon halinde olan ve hasta takibine giren Mustafa Cengiz’e geçmiş olsun mesajları yağdı. Sosyal medya üzerinden sarı-kırmızılı camia eski başkanlarına iyi temennilerde bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas ise resmi sosyal medya hesabı üzerinden “kendisinin tedavisini yakından takip ediyor ve bu sıkıntılı süreci atlatacağına inanıyoruz” dedi.