pfdk - sevk edilen takımlar

Süper Lig’de 4 Ekip Disiplin Kuruluna Sevk Ediliyor

Süper Lig’de 4.hafta başlarken Sivasspor, Antalyaspor, Hatayspor ve Altay PFDK’ya sevk edildi. Süper Lig ekiplerinin talimatlara karşı hareketler sergilediği tespit edildi.

TFF Hukuk Müşavirliği 4 Süper Lig ekibini farklı sebepler dolayısıyla disiplin kuruluna sevk etti. Fraport TAV Antalyaspor’un PFDK’ya sevk edilme sebebi ise tezahürat esnasında söylenen hakaretler oldu. Demir Grup Sivasspor ise Göztepe karşısındaki mücadelede karşılaşmaya usulsüz bir şekilde taraftar aldı. Kulübün futbolcusu Ayobami Kayode’nin de kural ihlali yapması kurula sevkine neden oldu.

Cezalardan nasibini bolca alan kulüp ise Rize ekibi oldu. Çaykur Rizespor’un antrenörü Ömer Faruk Mahir, Antalyaspor karşısındaki maçta sergilediği hareketlerden dolayı tedbirsiz olarak sevk edildi. Kulübün diğer antrenörlerinden olan Ömer Fırat Çelik de aynı sebep dolayısıyla kurula iletilen isimlerden biri oldu.

Rizespor’un görevlilerinden Muhammet Köseoğlu ve Fahri Tatan da talimat ihlalinde bulundu. Altay ekibi de Fenerbahçe karşısında oynadığı maçtan sonra ceza alarak kurula sevk edildi.

süper lig takımları pfdkya sevk edildi

Hatayspor’dan Cezayı Unutturacak Zafer

Son maçından 5-0’lık ezici bir üstünlükle ayrılan Hatayspor, Alanyaspor maçında usulsüz taraftar alınması ve talimatlara aykırı hareketler sebebiyle kurula sevk edildi. Aytemiz Alanyaspor karşısında sağlam bir şekilde 3 puanı elde eden Hatay ekibinin golleri ise Traore, Lobjanizde, Ribeiro, Kaabi ve Kamara’dan geldi.

Süper Lig’de dördüncü hafta başlarken ligin zirvesinde 9 puanla Trabzonspor yer alıyor. Karadeniz ekibinden sonra ise Fenerbahçe ve hemen ardından Beşiktaş ile Galatasaray geliyor.