fenerbahçe

Fenerbahçe Teknik Direktör Adayları

Fenerbahçe Vitor Pereira ile yarın kalan hikayesini yine bitiremedi. Sarı-lacivertliler Portekizli çalıştırıcı ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışı başladı.

Fenerbahçe’de Pereira Dönemi Bitti

Son iki sezondur Fenerbahçe’nin yüzü teknik direktör tarafında hiç gülmedi. Sezona başladığı isimlerle aynı sezonu bitiremeyen takımın başına ise son olarak Vitor Pereira getirildi. Portekizli çalıştırıcı kariyeri boyunca çalıştırdığı neredeyse her takımı şampiyonluğa ulaştırmayı başarsa da Fenerbahçe’de istenilen hikayeyi yazamadı. Daha önce sarı-lacivertlilerin hocalığını yapan Pereira büyük kutlamalar ve yeni umutlarla gelmişti.

Pereira’nın gelişiyle istenilen etki yaratılamadı. Avrupa Ligi sürecinde yaptığı yorumlarla camianın tepkisini toplayan hoca da bir türlü dikiş tutturamadı. Uyguladığı üçlü formül ise Fenerbahçe’ye zafer getirme konusunda etkisiz kaldı. Sarı-lacivertli taraftarlar her fırsatta Pereira ile yolların ayrılmasına dair tezahürat yaptı.

fenerbahçe teknik direktör

Teknik Direktör Kim Olacak?

Ali Koç yönetiminde sarı-lacivertliler 235 günü teknik direktörleri olmadan geçirdi. Bu sürede Emre Belözoğlu’nun geçici olarak hocalık yaptığı dönem katıldığında hesap daha da vahim. Ali Koç’un yönetimindeki Kanarya tam olarak 335 gün hocasız kaldı. Anlaşılan hocaların hiçbiri başladığı sezonun sonunu göremeden ayrıldı.

Adaylar arasında ise yerli ve yabancı birçok isim bulunuyor. Pereira’dan sonra pozisyonu doldurabilecek isimlerden biri Christoph Daum olabilir. Yabancı adaylardan Jorge Jesus ve Joachim Löw ihtimali ise görüşmelerden sonra tamamen ortadan kalktı. Yerli adaylar arasında ise Okan Buruk adı geçti.

“Fenerbahçe Kendini İmha Etmek İstiyor”

Pereira’dan sonra geçici olarak Zeki Murat Göle’yi takımın başına getiren Fenerbahçe taraftarı hala umutlu bir gelecek göremiyor. Göle ise geçici olarak doldurduğu pozisyonda 4 puan toplamayı başardı. Takımın daha önce eski sportif direktörlüğünü üstlenen Damien Comolli ise Fenerbahçe’nin güncel durumu hakkında “bu takım hep kendini imha etmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli kurmaylar ise Adana Demirspor maçına kadar yeni Fenerbahçe teknik direktör duyurusunu yapmak istiyor.