Alanyaspor Bülent Korkmaz Dönemine Son Verdi

Alanyaspor Bülent Korkmaz ile yollarını ayırdı. Süper Lig’de 8. sırada yer alan Akdeniz temsilcisi karşılıklı anlaşarak Bülent Hoca’ya veda etti.

Yeni sezon Süper Lig’de 4. haftadan beri Alanyaspor’a önderlik eden Bülent Korkmaz sezona iyi bir başlangıç yapmıştı. Tecrübeli çalıştırıcı takımın başına geçtikten sonra çıktığı hiçbir maçta puan kaybetmedi. Altı haftalık başarı rüzgarından sonra Alanyaspor ligde yukarılara yükselmeyi başardı.

Fakat son dönemde Alanyaspor’un sezonun başındaki başarısından eser kalmadı. Art arda gelen mağlubiyetler sonrasında Alanyaspor yönetimi Bülent Korkmaz ile yolları ayırma kararı aldı.

Süper Lig’de Son 6 Maçta 1 Zafer

Akdeniz ekibi son olarak Karagümrük karşısında 1-1 berabere kalmış, öncesinde Gaziantep FK’ya 2-1 yenilmişti. 18 Aralık’ta da Adana Demirspor karşısında 3-1’lik yenilgi alan ekip tek zaferini Yeni Malatyaspor karşısında buldu.

Bülent Korkmaz’a veda eden Alanyaspor, teknik direktör arayışına girişti. Öne çıkan aday isimlerden biri ise daha önce yardımcılık rolünü üstlenen Francesco Farioli oldu. Farioli daha önce Alanyaspor bünyesinde Çağdaş Atan için yardımcılık yapmıştı.

alanyaspor bülent korkmaz

Farioli Yolda

Teknik direktörlük için Alanyaspor ile masaya oturacak olan Farioli yola çıktı. Alanya yolcusu olan teknik adam Başkan Hasan Çavuşoğlu ile görüşecek. Yönetim kurulu üyelerinin de yer alacağı toplantıdan sonra Alanyaspor teknik direktör pozisyonun İtalyalı çalıştırıcıya verileceği düşünülüyor.

Eski hocasıyla tekrar buluşmaya hazırlanan Alanya ekibi ise 8 Ocak akşamı Başakşehir ile karşı karşıya gelecek. 28 puanla 8. sırada yer alan takım Farioli ile ligde yükselmeye çalışacak.