fenerbahçe

Fenerbahçe’den TFF’ye Süper Kupa Çağrısı

Fenerbahçe TFF’ye Süper Kupa başvurusunda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu’na “Fenerbahçe ile Beşiktaş maçı tekrar oynanmalıdır” diyen sarı-lacivertli Süper Lig devi 2011 Türkiye Süper Kupa maçının tekrar oynanmasını talep etti.

Fenerbahçe geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla TFF’ye başvuru yaptığını duyurdu. Suç duyurularının düşmesini referans veren sarı-lacivertli kulüp, maç tekrarı konusundaki talebini yineledi.

“Kulübümüz 27 Aralık 2021 tarihi itibarıyla yönetici kurula atfedilen suçların oybirliği doğrultusunda düşmesinden sonra yeni adımlar atmaya başlamıştır. Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nden gelen beraat kararını onaylanmasından sonra Fenerbahçe Yönetim Kurulu olarak TFF’ye aşağıdaki başvuruyu yapmış bulunmaktayız.”

“2010-2011 Şampiyonluğu Tescil Edilmiştir”

2010-2011 sezonunda Süper Kupa karşılaşması hain bir örgütün tertiplediği korkunç planlardan sonra ertelenmiş ve Fenerbahçe – Beşiktaş maçı oynanamamıştı. Yargıtayın bu kararı sonrasında Fenerbahçe maçın tekrar oynanmasını talep etti. Resmi açıklamasında karşılaşmanın “ivedilikle organize edilmesini” isteyen sarı-lacivertli kulüp, Beşiktaş karşısında tekrar sahaya çıkmak istiyor.

fenerbahçe tff

Süper Lig’in En Sancılı Sezonu

Süper Lig’in 53. sezonu olan 2010-11 sezonu 14 Ağustos 2010’da başladı. 22 Mayıs 2011 tarihinde sona eren Süper Lig süreci şike davalarına karıştı ve ülke gündemini sarsan süreç sonrasında Fenerbahçe UEFA’ya katılmaktan alıkonuldu. Sarı-lacivertli kulüp sezonu şampiyon olarak bitirse de yaşanan olaylardan sonra UEFA Şampiyonlar Ligi bileti Trabzonspor’a verildi.

Geçtiğimiz on yıl boyunca Süper Lig 2010-11 sezonu sürekli olarak gündeme geldi ve Fenerbahçe şampiyonluğunun hakkı olduğunu dile getirdi. Son olarak 27 Aralık tarihinde suç duyurularının düşmesiyle beraber kulüp ertelenen kupa maçının tekrar oynanmasını istiyor.